Air France opóźnione i odwołane loty

Air France

Twój lot Air France został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez Air France.

Opóźniony lot z Air France

W przypadku opóźnienia wynoszącego co najmniej 2 godziny w momencie odlotu linie Air France muszą zapewnić bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażerowi przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości od 250 do 600 EUR w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy winę za opóźnienie ponosi Air France. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR - złóż wniosek online
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 4h+ 600 EUR - złóż wniosek online

Odwołany lot z Air France

Jeśli Air France odwoła Twój lot na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak Twój lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje Ci również rekompensata finansowa w wysokości do 600 EUR.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Air France posiada dedykowaną stronę kontaktową do ubiegania się o zwrot kosztów i odszkodowanie pod adresem airfrance.com/reclamation.

Linie lotnicze często starają się jednak unikać odszkodowań i przeciągają całe wnioski, ignorując je i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.