Air France bagaż

Air France

Wszystkie bilety zawsze obejmują dwa bagaże podręczne + kurtkę/parasol lub małą plastikową torbę ze sklepów na lotnisku.

Bagaż rejestrowany jest zawsze dodatkowo płatny przy zakupie biletów w najniższej klasie ekonomicznej, nawet na trasach długodystansowych.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżki na Booking.com

Bagaż podręczny

Każdy pasażer zawsze otrzymuje bezpłatnie dwie sztuki bagażu podręcznego. Bagaż musi mieć następujące wymiary:

  • 55 x 35 x 25 cm.
  • 40 x 30 x 15 cm

Ten limit bagażu przysługuje nawet w przypadku zakupu najtańszej taryfy Economy Light.

Pasażerowie klasy Business i First (La Premiere) mogą mieć 2x bagaż podręczny (55 x 35 x 25 cm) + mały bagaż (40 x 30 x 15 cm).

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany, który nadajesz przy stanowisku odprawy i odbierasz po przylocie z taśmy w hali przylotów, nigdy nie jest wliczony w najniższą taryfę Economy Light.

Od taryfy Economy Standard wzwyż, co najmniej 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg jest zawsze wliczona w cenę.

Jeśli wiesz, że będziesz lecieć z bagażem rejestrowanym, zawsze lepiej jest od razu kupić droższą taryfę Economy Standard, zamiast dokupować bagaż rejestrowany do taryfy Economy Light.

Różnica między taryfami Light i Standard wynosi zwykle 60 euro na trasach długodystansowych i około 30 euro na trasach europejskich, co zwykle stanowi koszt zakupu dodatkowego bagażu rejestrowanego. Taryfa Standard ma jednak inne zalety w porównaniu z taryfą Light, takie jak możliwość zmiany biletu (za opłatą).

Bagaż dla dzieci i wózki dziecięce

Linie Air France bezpłatnie przewożą wózki dla małych dzieci. Możesz bezpłatnie odprawić składany wózek, fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne.

Wszystkim dzieciom w wieku powyżej 2 lat przysługuje taki sam limit bagażu jak dorosłym.

Dzieci poniżej 2. roku życia, które nie mają własnego fotelika, mają prawo do przewozu tego bagażu oprócz wózka:

  • Bagaż podręczny - 55 x 35 x 25 cm
  • Bagaż rejestrowany do 10 kg
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.