Dojazd z lotniska Warna

Bułgaria

Lotnisko znajduje się na zachód od miasta, tuż przy autostradzie A2 i można z niego dojechać samochodem lub autobusem do centrum Warny i kurortów.

Autobus Warna i Złote Piaski

Istnieje bezpośrednia linia autobusowa 409 do centrum Warny (dworzec autobusowy, katedra) oraz do kurortów Złote Piaski, St. Constantine lub Helena. Odstęp między kursami wynosi 15-30 minut.

Bilety można kupić w automacie biletowym lub u konduktora wewnątrz autobusu, gdzie można oficjalnie zapłacić kartą, ale ta opcja zwykle nie działa, dlatego zalecamy, aby zawsze mieć przy sobie gotówkę. Przystanek autobusowy na lotnisku znajduje się około 50 metrów na prawo od hali przylotów.

Ceny biletów są następujące:

  • 2 bgn / 1 bgn przez aplikację mobilną - transfer na 60 minut
  • 2,50 bgn / 1,50 bgn przez aplikację mobilną - przesiadka na 90 minut
  • 4 bgn - całodzienny

W aplikacji mobilnej Varna Traffic (dostępnej w Google Play / App Store) bilety są tańsze, z wyjątkiem biletów całodniowych.

Przyda się link do rozkładu jazdy i trasy linii 409 na mapie.

Pierwszy autobus z centrum (spod katedry) odjeżdża dopiero o 6:51 z przyjazdem na lotnisko o 7:07.

Ostatni kurs z lotniska odjeżdża o 23:11.

Wypożyczalnia samochodów

Jeśli chcesz zorganizować wycieczkę wzdłuż bułgarskiego wybrzeża lub w głąb lądu z przystankami w kilku różnych miejscach, wynajem samochodu jest najlepszą opcją. Jeśli wybierasz się tu w szczycie sezonu, warto zarezerwować samochód w najniższej cenie około 2-3 miesiące przed podróżą.

Typowe ceny w szczycie sezonu wahają się od 35 eur za dzień za tygodniowy wynajem, 4-dniowy wynajem wyniesie około 40 eur za dzień. Istnieje kilka wypożyczalni samochodów, w tym większość międzynarodowych firm, zlokalizowanych bezpośrednio w hali przylotów.

Najlepsze oferty można porównać na przykład na stronie internetowej rentalcars.comgdzie można bezpośrednio zarezerwować samochód.

Taksówka

Oficjalne taksówki są dostępne przed budynkiem lotniska o każdej porze dnia i nocy. Opłatę za przejazd uiszcza się na postoju przed wejściem do taksówki, jeśli nie ma obsługi, to tylko kierowcy. Płatności można dokonać wyłącznie gotówką, a opłata za przejazd do centrum miasta wynosi 15 bgn.

Istnieje również aplikacja Hippo Taxi (dostępna w Google Play / App Store) z tymi samymi cenami.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.