Dojazd z lotniska Tuzla

Tuzla

Lotnisko Tuzla nie jest bezpośrednio połączone z transportem publicznym, a najłatwiejszym sposobem dotarcia do centrum jest taksówka lub wynajęty samochód.

Taksówka

Cena taksówki z lotniska do dowolnego miejsca w centrum Tuzli wynosi 30 BAM.

Każda wyższa cena oznacza, że taksówkarz próbuje Cię naciągnąć. Można płacić tylko gotówką i jest wiele taksówek zarówno na lotnisku, jak i w całej Tuzli.

Wynajem samochodu

Dobrą opcją, jeśli chcesz zwiedzić bośniacką okolicę, jest wynajęcie samochodu bezpośrednio na lotnisku, gdzie znajduje się kilka dużych międzynarodowych wypożyczalni. Ceny za 4-dniowy wynajem w Tuzli wynoszą około 50 euro.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód ze zniżką

Autobus do Tuzli

Nie ma transportu publicznego bezpośrednio na lotnisko, ale można skorzystać z autobusu podmiejskiego z miejscowości oddalonej o 800 metrów.

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w miejscowości Dubrave Gornje , około 20 minut spacerem od terminalu przed pocztą (dokładna lokalizacja na stronie en.mapy.cz).

Przejeżdża tędy linia autobusowa nr 11, która kursuje mniej więcej raz na 2 godziny do centrum Tuzli. Przejeżdża przez miasto od dworca autobusów międzymiastowych do dworca autobusowego Istok).

Bilet kosztuje 4,50 BAM u kierowcy i jest płatny wyłącznie gotówką.

Podróżując z Tuzli, należy wsiąść do linii numer 11 w kierunku Kalesija. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej operatora GIPS Tuzla: gipstk.com/11-tuzla-kalesija.

Godziny odjazdów są zawsze podawane tylko z terminalu. Tak więc podróżując z lotniska, szukaj prawej kolumny pod nagłówkiem "Povratak", skąd podróż do Dubravy zajmuje około 15-20 minut. Jeśli podróżujesz z centrum Tuzli, sprawdź w lewej kolumnie godziny odjazdu ze stacji Istok, z której dojazd do centrum Tuzli zajmuje około 10-15 minut.

Autobus do Sarajewa

Jeśli wybierasz się bezpośrednio do Sarajewa, najczęściej będziesz korzystać z usług autobusowych Centrotrans z centrum Tuzli.

Linia do Sarajewa kursuje mniej więcej co godzinę lub półtorej, podróż trwa ponad 3 godziny, a bilety kosztują 27 bam.

Rozkłady jazdy i bilety można znaleźć na stronie internetowej firmy: centrotrans.com

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.