Tivat
Lotnisko Tivat

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Tivat Airport

Dojazd z lotniska Tivat

Krystof Hajek zaktualizowany 7. 3. 2024

Na lotnisko Tivat nie ma transportu publicznego. Przystanek autobusowy znajduje się około 400 metrów od terminalu.

Wynajem samochodu

Jeśli chcesz podróżować po Riwierze Czarnogórskiej i odkryć kilka różnych kurortów i plaż, wypożyczenie samochodu będzie najlepszą opcją.

W sezonie letnim ceny zaczynają się od 250 euro, a poza sezonem są nawet o połowę niższe.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód na lotnisku TIV

Taksówka

Aplikacje mobilne, takie jak Bolt czy Uber, nie działają w Tivacie i okolicach. Jednak zawsze dostępnych jest wiele taksówek.

Płatność zawsze odbywa się gotówką i zazwyczaj nie używa się taksometru. Ceny do głównych czarnogórskich miejsc docelowych są stałe.

  • Tivat - 6 eur
  • Kotor - 10 eur
  • Budva - 17 eur

Ceny i dostępność - Tivat

Autobusy

Bezpośrednio przy terminalu nie zatrzymują się żadne autobusy.

Wszystkie autobusy międzymiastowe z Tivatu kursują wzdłuż głównej drogi wzdłuż wybrzeża w kierunku Budvy i stolicy Podgoricy, a oficjalny przystanek autobusowy znajduje się na skrzyżowaniu około 450 metrów od terminalu (google.com/maps).

Główny dworzec autobusowy w Tivat, z nowoczesnym budynkiem i kasami biletowymi, znajduje się około 1,5 km od lotniska (google.com/maps).

Rozkłady jazdy, w tym możliwość zakupu biletów online w całej Czarnogórze, można znaleźć na stronie internetowej: busticket4.me.

Bilety online można kupić tylko na głównym dworcu autobusowym, a nie na przystanku autobusowym w pobliżu lotniska, gdzie autobus może być w pełni zarezerwowany i w ogóle się nie zatrzymywać.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.