Tallinn
Lotnisko Tallinn Lennart Meri

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Tallinn Airport

Przesiadka na lotnisku Tallinn

David Eiselt zaktualizowany 25. 11. 2023

Lotnisko w Tallinie obsługuje wszystkie loty w jednym terminalu z centralną halą odpraw dla wszystkich miejsc docelowych.

Jest to jedno z mniejszych i bardzo przejrzystych lotnisk. Od wejścia do terminalu do wyjścia z niego, spacer do samolotu zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Tallinie

Pojedynczy punkt kontroli bezpieczeństwa na środku hali prowadzi do jednego obszaru tranzytowego.

Bramki odlotów 1-10 obsługują loty do krajów strefy Schengen. Następnie odbywa się kontrola paszportowa i bramki odlotów 11-18 dla lotów spoza strefy Schengen.

Transfer między lotami

Tallinn nie jest głównym lotniskiem przesiadkowym, jednak dzięki rozwijającym się liniom lotniczym AirBaltic czasami można przesiąść się w Tallinnie, podróżując z Finlandii lub Łotwy.

Transfer jest bardzo dobrze zorganizowany i nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej podczas transferu, nawet jeśli połączysz transfer na własną rękę, kupując 2 oddzielne bilety (jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym).

Podczas lotów między krajami strefy Schengen nie ma kontroli bezpieczeństwa ani kontroli paszportowej. W takim przypadku rzeczywisty czas transferu wynosi około 5-10 minut.

Podczas przesiadki z lotu Schengen na lot spoza Schengen przechodzi się tylko przez kontrolę paszportową, w przeciwnym razie przechodzi się również przez kontrolę bezpieczeństwa. Jednak kolejki do tych kontroli nigdy nie są dłuższe niż 10 minut.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.