Skiathos
Krajowy port lotniczy Skiathos

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Skiathos Airport

Dojazd z lotniska Skiathos

Krystof Hajek zaktualizowany 10. 11. 2023

Lotnisko Skiathos znajduje się 2,5 km od centrum miasta Skiathos, a jeśli masz tylko mały plecak, możesz łatwo dojść do portu.

Wynajem samochodu lub skutera

Jednak najwygodniejszą opcją jest wynajęcie samochodu bezpośrednio w terminalu lotniska, gdzie wszystkie wypożyczalnie samochodów mają swoje stanowiska. Podróżowanie samochodem lub skuterem po Skiathos jest praktycznie jedyną opcją, jeśli chcesz odwiedzić bardziej odległe plaże lub wnętrze wyspy.

Tygodniowe ceny wynajmu wahają się od 250 eur poza sezonem do 350 eur w sezonie.

W wypożyczalni samochodów George Rent a Car tuż przy lotnisku można również wypożyczyć skuter. Ceny za najsłabsze motocykle o pojemności 50 cm3 wahają się od 12 eur do 18 eur za dzień za 7-dniowy wynajem.

Autobus

Lokalny autobus do pobliskiego Skiathos zatrzymuje się również na lewo od hali lotniska. Jednak kursuje tylko dwa razy dziennie, a dodatkowe usługi są dodawane latem.

Aktualny rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: skiathostransports.gr/en. Bilety kosztują 3 EUR i można je kupić wyłącznie w gotówce u kierowcy.

Taksówka

W szczycie sezonu przy hali przylotów zawsze czekają taksówki z obowiązkowym taksometrem. Cena za przejazd do centrum Skiathos wynosi od 7 do 10 eur.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.