Dojazd z lotniska Skiathos

Skiathos

Lotnisko Skiathos znajduje się 2,5 km od centrum miasta Skiathos, a jeśli masz tylko mały plecak, możesz łatwo dojść do portu.

Wynajem samochodu lub skutera

Jednak najwygodniejszą opcją jest wynajęcie samochodu bezpośrednio w terminalu lotniska, gdzie wszystkie wypożyczalnie samochodów mają swoje stanowiska. Podróżowanie samochodem lub skuterem po Skiathos jest praktycznie jedyną opcją, jeśli chcesz odwiedzić bardziej odległe plaże lub wnętrze wyspy.

Tygodniowe ceny wynajmu wahają się od 250 eur poza sezonem do 350 eur w sezonie.

W wypożyczalni samochodów George Rent a Car tuż przy lotnisku można również wypożyczyć skuter. Ceny za najsłabsze motocykle o pojemności 50 cm3 wahają się od 12 eur do 18 eur za dzień za 7-dniowy wynajem.

Autobus

Lokalny autobus do pobliskiego Skiathos zatrzymuje się również na lewo od hali lotniska. Jednak kursuje tylko dwa razy dziennie, a dodatkowe usługi są dodawane latem.

Aktualny rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: skiathostransports.gr/en. Bilety kosztują 3 EUR i można je kupić wyłącznie w gotówce u kierowcy.

Taksówka

W szczycie sezonu przy hali przylotów zawsze czekają taksówki z obowiązkowym taksometrem. Cena za przejazd do centrum Skiathos wynosi od 7 do 10 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.