Dojazd z lotniska Sarajewo

Sarajewo

Najłatwiejszym sposobem dotarcia z lotniska jest taksówka lub wynajęty samochód. Transport publiczny jest bardzo mało uczęszczany.

Taksówka

Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem i jest czynny 24/7. Cena jest stała i nie ma licznika. Za przejazd do dworca autobusowego lub kolejowego należy zapłacić 30 bam, a do historycznego centrum 40 bam.

Można płacić tylko gotówką, euro jest również powszechnie akceptowane. Jeśli płacisz w euro, kwota powinna być o połowę niższa w markach bośniackich.

Bolt lub Uber nie działają w Sarajewie, ale można skorzystać z popularnej lokalnej aplikacji MojTaxi.

10 najlepszych hoteli w Sarajewie

Wynajem samochodu

Jeśli lotnisko w Sarajewie będzie punktem wyjścia do zwiedzania całej Bośni i Hercegowiny, wynajem samochodu wydaje się być najwygodniejszą opcją.

W szczególności zwiedzanie gór, naturalnego piękna i małych wiosek jest bardzo trudne bez samochodu.

Na lotnisku działa wiele lokalnych i dużych międzynarodowych wypożyczalni. Ceny za tydzień zaczynają się od około 170 euro.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód

Autobus Centrotrans

Specjalny autobus Centrotrans kursuje bezpośrednio z terminalu (przystanek znajduje się około 50 metrów od wyjścia za parkingiem) do centrum miasta do obszaru Baščaršija.

Autobus nie jest oznaczony numerem linii, a jedynie tablicą z napisem "Aerodrom - Bentbaša", która jest ulicą bezpośrednio w dzielnicy Baščaršija.

Rozkład jazdy online jest opublikowany na stronie internetowej lotniska, a także na przystanku autobusowym. Za bilet płaci się u kierowcy autobusu i tylko gotówką.

  • Czas podróży - 35 minut
  • Taryfy - 5 bam / 8 bam w obie strony z otwartą datą i godziną odjazdu
  • Częstotliwość - 8-9 razy dziennie
  • Ostatnie połączenie z lotniska - 20:30
  • Pierwsze połączenie z centrum miasta - 6:55 (w niedziele i święta do 9:30)

.

Trolejbus z dzielnicy Dobrinja

Jeśli godziny Ci nie odpowiadają, wystarczy przejść niecały kilometr przez dzielnicę mieszkalną do dzielnicy Dobrinja, skąd do centrum kursują trolejbusy 103 i 107.

Autobusy kursują z częstotliwością od 9 do 11 minut w ciągu dnia, a dojazd do centrum (Trg Austrije) zajmuje 35-40 minut.

Bilet jednorazowy można kupić za 1,60 bam w kiosku lub za 1,80 bam u kierowcy autobusu.

  • Linia 103: Dobrinja - Skenderija (nowoczesne centrum) - Trg Austrije (historyczne centrum)
  • Linia 107: Dobrinja - H. Hume (nowoczesne centrum) - Jezero (północ miasta)
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.