Santorini
Krajowe lotnisko Santorini Thira

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Santorini Airport

Dojazd z lotniska Santorini

Krystof Hajek zaktualizowany 9. 10. 2023

Jak dostać się z lotniska do ośrodka i czy lepiej podróżować samochodem czy autobusem?

Wynajem samochodu

Jeśli chcesz w pełni poznać Santorini, zapuszczając się do odległych wiosek lub zacisznych plaż, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu. Wszystkie firmy wynajmujące samochody działające na Santorini znajdują się w hali przylotów terminalu i można je porównać i zarezerwować bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej rentalcars.com.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen, ruchu na wyspie lub przepisów ruchu drogowego, przeczytaj nasz przewodnik po Santorini.

Rezerwacja samochodu - lotnisko Santorini

Autobusy KTEL

Autobusy KTEL kursują mniej więcej raz na godzinę do największego miasta Fira, gdzie można przesiąść się na inne linie wokół wyspy.

Bilet kosztuje 2,20 eur i jest sprzedawany przez kierowcę, w drodze z Firy bilet kupuje się w okienku na przystanku autobusowym. Podróż z lotniska do Firy trwa 20 minut, a rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej. ktel-santorini.gr.

Taksówka, transport hotelowy

Staraj się unikać taksówek, ceny dla obcokrajowców są wyższe niż dla miejscowych (około 2,60 eur za kilometr), a jedynym zastosowaniem taksówki jest droga na/z lotniska, jeśli nie możesz czekać.

Jednak o wiele wygodniej jest zorganizować transfer z miejsca zakwaterowania, często hotele lub apartamenty oferują to nawet bezpłatnie, zwłaszcza do Kamari lub Fira.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.