Dojazd z lotniska San Jose

San Jose - wulkan Arenal

Autobusy podmiejskie przyjeżdżają na lotnisko jako najtańsza forma podróży.

Istnieje również nieograniczona liczba taksówek i wiele wypożyczalni samochodów.

Pokaż dostępność i ceny hoteli - San Jose

Autobusy

Autobusy publiczne kursują do centrum San Jose i do centrum Alajuela.

Zielona linia zatrzymuje się na lotnisku (Línea Verde) Grupo Tuasa.

Po wyjściu z terminalu należy skręcić w lewo, minąć linię taksówek i skręcić w prawo na pierwszym skrzyżowaniu. Przystanek autobusowy znajduje się około 200 metrów od terminalu międzynarodowego.

Cena biletu jest stała, niezależnie od przebytej odległości i wynosi 740 crc. Opłatę należy uiścić gotówką u kierowcy autobusu.

Odjazdy do obu miast są bardzo częste (co 5-20 minut), ale bez dokładnego rozkładu jazdy.

Pierwsze autobusy z San Jose na lotnisko odjeżdżają około 4:00, a pierwsze autobusy z Alajuela odjeżdżają około 3:00. Ostatnie autobusy z lotniska do centrów obu miast odjeżdżają około 22:15.

Dojazd do San Jose zajmuje około 40 minut, a do Alajuela około 20 minut.

Mapę trasy ze wszystkimi przystankami i więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: grupotuasa.com.

Taksówka

Wygodniejszym i bezpieczniejszym środkiem transportu jest taksówka. Przed terminalem o każdej porze dnia i nocy stoi wiele oficjalnych pomarańczowych taksówek.

Po wyjściu z budynku podejdą do Ciebie taksówkarze, którzy zazwyczaj są jednym z oficjalnych pomarańczowych samochodów lotniska.

Pamiętaj, że oficjalne taksówki muszą zawsze jeździć według wskazań taksometru. Jeśli taksówkarz nie włączy taksometru, prawdopodobnie zapłacisz znacznie wyższą kwotę.

Zazwyczaj ceny kształtują się następująco:

  • San Jose - 10 000 crc
  • Alajuela - 2 500 crc

Uber

Aplikacja mobilna Uber działa dobrze w Kostaryce, gdzie można łatwo sprawdzić kwotę z wyprzedzeniem i zapłacić bezpośrednio przez aplikację za pomocą zapisanej karty kredytowej.

Ceny są zwykle niższe niż taksówki i można dostać się do centrum San Jose za około 8 000 crc.

Wynajem samochodu

Kostaryka jest popularnym krajem na wycieczki objazdowe i odkrywanie jej naturalnego piękna.

Wynajem samochodów jest łatwy w kraju, a wiele dużych międzynarodowych firm wynajmujących samochody działa na lotnisku w San Jose.

Ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od 160 usd.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.