Dojazd z lotniska Samos

Samos

Do terminalu lotniska Samos można dojechać liniami autobusowymi KTEL Samos. Aby zwiedzić wyspę, wynajmij samochód bezpośrednio na lotnisku.

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu to tańsza opcja, jeśli chcesz odkrywać Samos i nie lubisz spędzać czasu w jednym miejscu. Wiele plaż lub mniejszych kurortów nie jest dostępnych autobusem w ogóle lub tylko 1-2 razy dziennie.

Spodziewaj się cen w sezonie letnim od 380 eur, a poza sezonem od 250 eur. Poza sezonem ceny wynajmu samochodów na Samos spadają o połowę. Gdzie najlepiej zarezerwować samochód? Skorzystaj z porównywarki, aby znaleźć oferty wszystkich wypożyczalni samochodów i dokonać rezerwacji właśnie tam.

Najlepsze oferty wynajmu samochodów na booking.com

Autobus

Przed terminalem lokalnego przewoźnika KTEL Samos znajduje się przystanek autobusowy. Trasy autobusów nie są oznaczone numerem, tylko miejscem docelowym na znaku za szybą.

Linia na lotnisko kursuje na trasie Samos - Pythagorio - lotnisko.

Autobus kursuje 7-8 razy dziennie w dni powszednie, 3-4 razy dziennie w soboty i nie kursuje w niedziele. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest wyłącznie na profilu przewoźnika na Facebooku ΚΤΕΛ Σάμου.

Bilety można kupić u kierowcy za 3 EUR.

Taksówka

Aplikacje mobilne takie jak Bolt czy Uber nie działają na Samos, ale przed terminalem zawsze czeka mnóstwo taksówek, nawet poza sezonem.

Ceny naliczane są według wskazań taksometru, a oszustwa ze strony taksówkarzy są na Samos bardzo rzadkie. Przybliżone ceny taksówek są następujące:

  • Samos Town - 27 eur
  • Karlovasi - 48 eur
  • Pythagoreion - 10 eur
  • Kampos Marathokampou - 50 eur
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.