Rzym
Lotnisko Rzym Leonardo da Vinci-Fiumicino

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Rzym Fiumicino Airport

Hotele w pobliżu lotniska Rzym Fiumicino

Krystof Hajek zaktualizowany 26. 9. 2023

Lotnisko Fiumicino jest głównym węzłem komunikacyjnym z wieloma trasami długodystansowymi i często zdarza się, że bilety w najlepszej cenie obejmują nocną przesiadkę, która w żadnym wypadku nie jest pokrywana przez linię lotniczą.

Hotele w pobliżu terminalu

Tuż przy lotnisku znajdują się dwa bardziej luksusowe hotele, w których ceny zaczynają się od 165 euro za noc. Znajdują się one jednak w odległości 3-minutowego spaceru od terminala.

Hotele w Fiumicino

Najtańsze hotele znajdują się w Fiumicino, około 3 km od lotniska.

Zdecydowana większość z nich oferuje tylko płatny transport (zwykle około 15 euro), ale można skorzystać z usługi autobusowej Cotral za 1,10 euro, patrz powyżej w sekcji "Transport", aby uzyskać więcej informacji.

Należy tylko pamiętać, że ostatni autobus z lotniska odjeżdża o 21:00. Ceny za noc wahają się od 90 eur do 150 eur. Taksówka, pomimo niewielkiej odległości, kosztuje około 20 euro, więc zawsze dobrze oblicz, czy możesz dostać się do hotelu autobusem, czy też bardziej opłaca się zatrzymać dalej w Rzymie, ale z dobrym dostępem do transportu publicznego.

Jeśli przylatujesz późnym wieczorem i nie chcesz płacić za taksówkę lub drogi transfer do hotelu, rozważ pobyt w samym Rzymie, do którego zawsze można dojechać autobusem, nawet późno w nocy/wcześnie rano. Na podróż trzeba jednak przeznaczyć około godziny.

 
Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.