Koloseum
Lotnisko Rzym Ciampino

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Rzym Ciampino Airport

Dojazd z lotniska Rzym Ciampino

Krystof Hajek zaktualizowany 23. 10. 2023

Z Ciampino do centrum Rzymu można dostać się trzema środkami transportu publicznego.

Tanie hotele w Rzymie

Autobusy ekspresowe do Termini

Najwygodniejsze są bezpośrednie autobusy ekspresowe do głównej stacji "Termini", które nie zatrzymują się nigdzie indziej po drodze.

Do wyboru jest kilku przewoźników, z których największym jest Terravision, a pozostałe to Flixbus (sprzedający bilety na SIT Bus Shuttle) i Rome Airport Bus. Wszystkie firmy kursują na tej samej trasie.

Najtańsze bilety w jedną stronę za 6 eur sprzedają Terravision i Sit Bus, natomiast najtańsze bilety powrotne za 9,90 eur można kupić w Rome Airport Bus. Pozostali dwaj przewoźnicy oferują bilety powrotne za 11 eur.

  • Czas podróży do Roma Termini: 45 minut
  • Częstotliwość: 20-60 minut
  • Ceny: od 6 eur w jedną stronę / 9,90 eur w obie strony
  • Kup bilet - terravision.com
Ostatnie autobusy z lotniska 21:30
Terravision
22:15
Flixbus
22:30
Terravision

23:30
Autobus na lotnisko w Rzymie

23:30
Flixbus
Pierwsze autobusy na lotnisko 4:15
Autobus na lotnisko w Rzymie
4:30
Flixbus
4:40
Terravision
5:30
Flixbus
6:20
Autobus na lotnisko w Rzymie

Autobusy transportu publicznego

Najtańszym sposobem dotarcia do centrum jest skorzystanie z linii autobusowych 520 i 720 do najbliższych stacji metra.

Na lotnisku odjeżdżają one z peronu 7 przed terminalem.

  • Autobus 720 do stacji metra B Laurentina - kursuje co 20-30 minut od 5:30 do 23:30, także w weekendy.
  • Autobus 520 do stacji metra A Cinnecitá + Subaugusta - kursuje co 15 do 30 minut od 5:30 do 23:30, w tym w weekendy.

Całkowity czas podróży z lotniska Ciampino do centrum Rzymu wyniesie około 75 minut, połączenie autobusu 520 + metra A jest szybsze.

Bilet transferowy na 100 minut kosztuje 1,50 euro. Bilet ten obejmuje całą podróż z lotniska do centrum miasta.

Można również skorzystać z biletu jednodniowego za 7 eur, dwudniowego za 12,50 eur lub trzydniowego za 18 eur. Bilety można kupić w stoisku informacyjnym w hali przylotów.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po mieście można znaleźć w naszym przewodniku po Rzymie.

Autobus + pociąg

Alternatywnym i często najszybszym rozwiązaniem jest połączenie autobusu wahadłowego AirLink do stacji Ciampino i pociągu do głównej stacji Termini w Rzymie.

Bilet za 2,70 euro można kupić na stronie internetowej Trenitalia, gdzie można również uzyskać dokładny rozkład jazdy, od kierowcy autobusu lub po wyjściu z centrum w samoobsługowych kasach biletowych na dworcu. Nie pomyl lotnisk - w Rzymie są dwa, większe Fiumicino i Ciampino.

Autobusy z Cimapino zawsze łączą się z pociągiem i kursują co 15 minut w ciągu dnia (w weekendy odstęp wynosi około 45 minut), a dokładny rozkład jazdy można zobaczyć na stronie internetowej: trenitalia.com/ciampino-airlink. Podróż trwa łącznie od 35 do 45 minut.

.

Taksówka

Zwykłe taksówki i aplikacje takie jak Bolt i Uber kosztują mniej więcej tyle samo, aby dostać się do centrum Rzymu. 40 EUR.

Dostępność taksówek jest bezproblemowa o każdej porze dnia i nocy.

Wynajem samochodu

Podczas gdy samochód zdecydowanie nie jest zalecany, aby dostać się do centrum Rzymu, jeśli chcesz udać się prosto z lotniska Ciampino na wieś lub plaże regionu Lacjum, samochód jest świetną opcją.

W terminalu znajduje się wiele lokalnych i dużych międzynarodowych wypożyczalni. Ceny tygodniowego wynajmu w sezonie letnim zaczynają się od 160 euro.

Na lotnisko Fiumicino

Bezpośrednie połączenia zapewnia tylko międzymiastowa usługa Gaspari Bus z nieregularnymi odstępami czasu (mniej więcej raz na godzinę lub dwie). Rozkład jazdy nie jest nigdzie wywieszony, ale w punkcie informacyjnym można uzyskać informacje o godzinach odjazdu. Cena za przejazd wynosi 10 eur i jest płatna kierowcy.

Jedynym innym sposobem jest przesiadka na dworcu głównym (Termini). Całkowita podróż trwa co najmniej 120 minut. Na przesiadkę należy przeznaczyć co najmniej 4 godziny.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.