Dojazd z lotniska Rennes

Rennes

Lotnisko jest połączone z centrum Rennes linią autobusową C6, gdzie 1 przejazd kosztuje 1,80 eur.

W terminalu znajduje się również wiele wypożyczalni samochodów i dostępnych jest wiele taksówek.

Autobus C6

Wyjdź z holu, przejdź przez ulicę, przy której parkują taksówki i zejdź po schodach na przystanek autobusowy (po prawej stronie).

Linia C6 jedzie bezpośrednio do centrum Rennes (przystanek République) i dalej do wschodniej części Rennes.

Jeśli wybierasz się na stację kolejową, przesiądź się na przystanku Saint Jacques - Gaite do zielonej linii metra B, która zabierze Cię do stacji "Gares". Alternatywnie można dojść pieszo w około 15 minut z przystanku République.

10 najlepszych hoteli w Rennes

Opłaty za 1 przejazd 1,80 eur. Jeśli przesiądziesz się do metra, będziesz musiał zapłacić ponownie 1,80 eur. Najłatwiejszym sposobem uiszczenia tej opłaty jest użycie własnej karty kredytowej, którą należy przyłożyć do żółtego czytnika wewnątrz autobusu. Opłata zostanie pobrana z karty płatniczej - nie będziesz mieć biletu papierowego.

Bilet papierowy o tej samej wartości można jednak kupić w punkcie informacyjnym w hali przylotów, gdzie można również kupić bilet dzienny za 4,80 eur ważny w danym dniu kalendarzowym na wszystkie linie autobusowe i metro w Rennes.

  • Częstotliwość kursowania - od 10 do 15 minut (40 minut wieczorem i w niedziele)
  • Czas podróży - 35 minut
  • Ostatni autobus z lotniska - 0:05
  • Pierwszy autobus na lotnisko (z przystanku République) - 5:45 (do 7:42 w niedziele i święta)
  • Rozkłady jazdy i inne informacje: star.fr

.

Wynajem samochodów

Podróżuj po Bretanii samochodem i odkryj piękne zakątki francuskiej wsi, do których często nie dociera transport publiczny.

W hali przylotów znajduje się kilka wypożyczalni samochodów.

.

Ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od 250 euro.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód na lotnisku RNS

Taksówki, Uber

Przed halą przylotów zawsze czeka duża liczba taksówek na każdy zaplanowany przylot. Cena za przejazd do centrum miasta wynosi około 18 eur i można za nią zapłacić kartą.

Uber działa również w Rennes i może zaoferować niższą cenę niż zwykła taksówka, zaczynając od 16 eur. Jednak dostępność samochodów jest zwykle słaba, szczególnie rano i wieczorem.

.

Pociąg

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się około 1100 metrów od lotniska i nazywa się "Saint-Jacques-de-la-Lande". Przejeżdżają tędy tylko pociągi regionalne na trasie Rennes-Redon w nieregularnych odstępach czasu (łącznie około 8-10 razy dziennie).

Pociągi dalekobieżne do Paryża, Brestu, Quimper lub pociągi regionalne do Saint Malo odjeżdżają ze stacji głównej w Rennes.

Kup bilety kolejowe - sncf-connect.com

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.