Przesiadka na lotnisku Punta Cana

Punta Cana

Lotnisko jest podzielone na dwa terminale A i B, które są oddalone od siebie o około 100 metrów wzdłuż chodnika. Oba są otwarte 24 godziny na dobę.

Najlepsze nadmorskie kurorty - Punta Cana

Terminale są podzielone zgodnie z liniami lotniczymi, które dokonują w nich odprawy.

  • Terminal A - Aerolineas Argentinas, Aeromexico, Aeroregional, Air Canada, Air Caraibes, Air Europa, Air Transat, Avior, Condor, Discover Airlines, Edelweiss/Swiss, Evelop Airlines, Finnair, GOL, Icelandair, IFly, InterCaribbean Airways, JetBlue, LATAM, LOT, Lufthansa, Nordwind Airlines, Orbest, Southwest, Spirit Airlines, Sun Country Airlines, Sunwing, Thomas Cook Airlines, TUI, United, Westjet, Wingo, World2fly.
  • Terminal B - Air France, Allegiant Air, American Airlines, Avianca, British Airways, Copa Airlines, Delta Airlines, Frontier Airlines

Lotnisko jest zbudowane w stylu nadmorskich altanek, ale terminale są w rzeczywistości nowoczesne i klimatyzowane.

.

Kontrola imigracyjna i karta turystyczna

Kolejki do kontroli imigracyjnej są zazwyczaj krótkie i rzadko trwają dłużej niż 30 minut.

Sama kontrola imigracyjna polega zazwyczaj jedynie na zapytaniu o długość pobytu na Dominikanie.

W przeszłości za specjalną kartę turystyczną trzeba było zapłacić po przylocie, ale obecnie opłata za kartę turystyczną jest wliczona w cenę wszystkich biletów lotniczych. Nie musisz więc dokonywać żadnych ustaleń ani nic płacić po przylocie.

Transfer między lotami

Punta Cana nie jest typowym lotniskiem przesiadkowym, ale mimo to oferuje wygodny transfer między lotami do tego stopnia, że wszystko masz na jednej rezerwacji i nie musisz zajmować się ponownym nadawaniem bagażu.

W przypadku zakupu biletów osobno i połączenia transferu na lotnisku Punta Cana na własną rękę, zawsze trzeba przejść przez imigrację i odebrać bagaż. Następnie ponownie odprawić się i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa z powrotem do strefy tranzytowej.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.