Istria
Lotnisko Pula

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Pula Airport

Dojazd z lotniska Pula

Krystof Hajek zaktualizowany 12. 9. 2023

Terminal znajduje się około 8 km od centrum miasta i można do niego dojechać samochodem lub autobusem.

Wypożyczalnia samochodów

Pomimo niewielkich rozmiarów, lotnisko w Puli jest domem dla wielu wypożyczalni samochodów, w tym głównych międzynarodowych marek. Jeśli chcesz jak najlepiej poznać półwysep Istria, zalecamy wynajęcie samochodu bezpośrednio na lotnisku w Puli.

Autobus do Puli

Tylko specjalny autobus wahadłowy obsługiwany przez lotnisko dojeżdża bezpośrednio do terminalu. Rozkład jazdy jest ustalany oddzielnie dla każdego dnia z około 10-dniowym wyprzedzeniem i odpowiada ruchowi lotniczemu.

Dokładny rozkład jazdy i aktualne ceny biletów można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Bilet kosztuje 6 EUR i jest płatny u kierowcy kartą lub gotówką. Autobus zatrzymuje się na głównym dworcu autobusowym w Puli, gdzie można przesiąść się na linie miejskie i międzymiastowe, więcej informacji w rozdziałach Transport w Puli i Dojazd do Puli.

Na dworcu autobusowym autobus lotniskowy zatrzymuje się na peronie 16, natomiast na lotnisku zatrzymuje się bezpośrednio przed halą przylotów.

Podróż z lotniska do dworca autobusowego w centrum Puli zajmuje 10-12 minut, w zależności od natężenia ruchu.

.

Autobusy podmiejskiego transportu publicznego linii 23 i 23a nie zatrzymują się już na lotnisku. Przystanek autobusowy znajduje się około 700 metrów pieszo od terminalu (patrz mapa trasy), a autobus przejeżdża tędy 3-5 razy dziennie, ale w niedziele nie kursuje w ogóle. Rozkłady jazdy z godzinami odjazdów tylko z terminali można znaleźć na stronie internetowej transportu publicznego w Puli: pulapromet.hr/vozni-red. Bilety płatne u kierowcy kosztują 2 eur.

Taksówka

Taksówki do centrum Puli kosztują około 16 eur. Czasami trudno jest znaleźć taksówkę na lotnisku po przylocie, ale po wszystkich zaplanowanych przylotach kursuje autobus lotniskowy.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.