Dojazd z lotniska Podział

Podział

Lotnisko znajduje się w miejscowości Kaštela, około 26 km od centrum Splitu i 5,5 km od historycznego miasta Trogir.

Autobus do Splitu

Do centrum Splitu można dojechać z lotniska 2 różnymi liniami autobusowymi.

Przewoźnik Czas podróży Częstotliwość Cena biletu
Linia 37 (Promet Split) 55 minut 10-20 minut 1,50 eur (przez aplikację)
3 eur (zakup u kierowcy)
Pleso Prijevoz 35 minut 50-70 minut 8 eur

Pleso Prijevoz

Autobusy Pleso Prijevoz są najszybszą formą transportu publicznego. W centrum Splitu autobus zatrzymuje się tylko na głównym dworcu autobusów dalekobieżnych w pobliżu dworca kolejowego i portu promowego (lokalizacja na google.com/maps). Autobus nie zatrzymuje się nigdzie indziej po drodze, więc średni czas podróży wynosi tylko 30-40 minut.

Połączenie nie jest jednak zbyt częste i nawet w sezonie letnim kursuje średnio 1 autobus na godzinę, rzadko dwa.

Rozkład jazdy jest zawsze publikowany z około 14-dniowym wyprzedzeniem i zwykle obejmuje większość lotów. Jednak ostatnie autobusy Pleso Prijevoz z lotniska do centrum odjeżdżają około 23:10, więc nie podążają za przylotami późno w nocy.

Cena biletu to 8 euro, płatne tylko gotówką u kierowcy autobusu.

Przystanek autobusowy na lotnisku znajduje się około 20 metrów od wyjścia z terminalu, należy kierować się znakami "Shuttle Bus".

.

Autobus komunikacji miejskiej linii 37

Autobus linii 37 firmy Promet Split zapewnia najtańszy transport do Splitu.

Linia działa od około 4:00 do 12:00, kursując raz na 10 minut w ciągu dnia i raz na 30 minut wczesnym rankiem i późnym wieczorem.

  • Dokładny rozkład jazdy na stronie promet-split.hr/airport-line (odjazdy z terminali - autobus z Trogiru do Splitu dotrze na lotnisko po około 10 minutach).

Bilet kosztuje 3 EUR i można go kupić tylko u kierowcy w gotówce. W drodze na lotnisko można również kupić bilet w kioskach Tisak.

Taniej - za 1,50 eur - można kupić bilet przez aplikację mobilną Promet Split.

Przystanek autobusowy na lotnisku znajduje się około 100 metrów od terminalu przy głównej drodze (pod drzewami). Przystanek autobusowy do centrum Splitu znajduje się po drugiej stronie drogi (autobusy jadą w kierunku w lewo, patrząc od budynku lotniska).

W centrum Splitu autobus zatrzymuje się na głównym dworcu autobusowym Sukoisan dla linii miejskich (lokalizacja na google.com/maps) około 500 metrów na północ od historycznego centrum Splitu i Pałacu Dioklecjana.

Linia 37 zatrzymuje się na wszystkich przystankach po drodze, a całkowity czas podróży wynosi 50-60 minut w zależności od natężenia ruchu.

Autobus do Trogiru

Linia 37 kursuje nie tylko z centrum Splitu na lotnisko, ale także do centrum historycznego miasta Trogir. Podróż z lotniska zajmuje tylko około 10-15 minut, a autobus kursuje co 20 minut w ciągu dnia (rano i wieczorem około 30 minut).

Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej transportu publicznego promet-split.hr, ale podane są tylko godziny odjazdów z terminali, a nie z lotniska.

Bilety do Trogiru kupowane u kierowcy lub w kioskach kosztują 2,50 eur, przez aplikację mobilną Promet Split tylko 1,25 eur.

Przystanek autobusowy dla autobusów do Trogiru znajduje się około 100 metrów od terminalu przy głównej drodze. Przystanek autobusowy do Trogiru znajduje się po bliższej stronie drogi (autobusy jadą w kierunku na prawo, patrząc od budynku lotniska).

.

Wypożyczalnia samochodów

Duży kompleks z wieloma wypożyczalniami samochodów można znaleźć około 100 metrów od terminalu przez wiadukt dla pieszych.

Wynajem samochodu jest wygodny podczas zwiedzania chorwackiego wybrzeża i mniejszych, mniej zaludnionych plaż, które nie są obsługiwane przez ruchliwe autobusy.

Taksówka

Oficjalny postój taksówek znajduje się po lewej stronie przed budynkiem lotniska. Przejazdy taksówkami są ściśle liczone, a jeśli ktoś zaoferuje Ci przejazd bez włączonego taksometru, prawdopodobnie zapłacisz więcej.

Ceny taksówek są bardzo wysokie i za przejazd do centrum Splitu zapłacisz około 45 EUR, a do pobliskiego Trogiru około 25 EUR.

Alternatywne usługi taksówkarskie, zwłaszcza Uber, oferują znacznie niższe ceny. Podróż do centrum Splitu z lotniska (w zależności od godzin szczytu) kosztuje od 22 eur do 35 eur.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.