Podgorica
Port lotniczy Podgorica

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Podgorica Airport

Dojazd z lotniska Podgorica

Krystof Hajek zaktualizowany 5. 11. 2023

Najwygodniejszym środkiem transportu z lotniska jest taksówka lub wynajęty samochód. Nie ma transportu publicznego bezpośrednio do terminalu lotniska.

Wynajem samochodu

Wybierz się na wycieczkę po górach lub czarnogórskich kurortach i ciesz się piękną przyrodą tego małego bałkańskiego kraju.

W hali przylotów działa kilka dużych międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Ceny za tygodniowy wynajem w sezonie letnim zaczynają się od 230 euro.

Taksówka

W Podgoricy nie działają aplikacje mobilne, takie jak Uber, Lyft czy Bolt, ale przed halą przylotów o każdej porze dnia i nocy czeka mnóstwo regularnych taksówek.

Płatność zawsze odbywa się gotówką i zazwyczaj nie używa się taksometru. Ceny do głównych czarnogórskich miejsc docelowych są stałe.

  • Podgorica - 12 eur
  • Cetinje - 30 eur
  • Bar - 30 eur
  • Budva - 45 eur
  • Kotor - 55 EUR
  • Skadar - 50 eur

Najlepsze hotele - Podgorica

Pociąg

Stacja kolejowa "Aerodrom" znajduje się około 1,2 km od terminalu, przy jedynej drodze dojazdowej do lotniska. Zobacz mapę trasy pieszej z terminalu do stacji kolejowej: en.mapy.cz.

Stacja znajduje się na głównej czarnogórskiej linii kolejowej ze stolicy Podgoricy do portu Bar. Zatrzymują się tu wszystkie pociągi regionalne.

Pociągi kursują około 10 razy dziennie w nieregularnych odstępach 70-180 minut. Rozkład jazdy i aktualne ceny biletów można znaleźć na oficjalnej stronie Kolei Czarnogórskich: zcg-prevoz.me.

Godziny odjazdów są przybliżone, a opóźnienia przekraczające 20 minut są bardzo częste.

  • Podgorica - 1,20 eur
  • Sutomore - 1,60 eur
  • Bar - 2 eur

Autobus komunikacji miejskiej

Autobusy miejskie kursują tylko na głównej drodze M2, a najbliższy przystanek autobusowy "Cijevna" znajduje się 2,5 km od lotniska (mapa tras: en.map.cz).

Bilet za 1 EUR kupuje się gotówką u kierowcy.

Linie autobusowe 22, 23, 24, 27 i 28 kursują do głównego dworca autobusowego "Trg Golootočkih žrtava" średnio co 10-15 minut. Mapę tras można zobaczyć na stronie internetowej: klikbus.me.

Dokładne rozkłady jazdy nie są dostępne na żadnej stronie internetowej ani na przystanku autobusowym. Pierwsze autobusy z Podgoricy odjeżdżają około 4:50. Ostatnie autobusy z przystanku "Cijevna" do centrum odjeżdżają około 22:45.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.