Krzywa Wieża w Pizie
Lotnisko Piza Galileo Galilei

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Piza Airport

Dojazd z lotniska Piza

Krystof Hajek zaktualizowany 10. 10. 2023

Lotnisko Piza Galileo Galilei jest świetną bazą wypadową do podróżowania po Toskanii dzięki swojej lokalizacji.

Tanie hotele w centrum Pizy

Pisa Mover do stacji kolejowej

Lotnisko jest połączone z miastem małym automatycznym pociągiem Pisa Mover, który kursuje między terminalem a stacją Pisa Centrale. Zarówno na lotnisku, jak i na stacji, droga do pociągu jest wyraźnie oznaczona.

Z dworca Pisa Centrale autobusy transportu publicznego zabiorą Cię dalej do centrum miasta lub do Krzywej Wieży, o której informacje znajdziesz w naszym przewodniku po Pizie. W drodze między lotniskiem a dworcem znajduje się również przystanek na parkingu.

Bilety na Pisa Mover można kupić w kilku automatach przy wejściu na stację, gdzie można płacić kartą i gotówką. Przechodząc przez kołowrót, należy zeskanować kod kreskowy biletu w czytniku.

Cena 5 eur
Czas podróży 8 minut
Częstotliwość 10 minut

Pierwsze połączenie zawsze o 6:00 w obu kierunkach o tej samej porze, ostatnie o 23:50. Oficjalne informacje są dostępne na stronie internetowej: pisa-mover.com/en.

Na stronie Trenitalia.com, głównego włoskiego przewoźnika kolejowego, można kupić bilety bezpośrednio do/z lotniska w Pizie, z dowolnego miejsca we Włoszech. Cena Pisa Mover jest dodawana automatycznie.

.

Autobusy do centrum Pizy i na dworzec

Autobusy komunikacji miejskiej są alternatywnym i tańszym sposobem dotarcia do Pizy, ale nie kursują bezpośrednio na lotnisko.

Z terminalu należy skierować się po przekątnej w lewo przez parking, podążając chodnikiem dla pieszych do Via dell'Aeroporto, którą należy podążać przez około 420 metrów, aż do ronda. Za rondem znajduje się przystanek autobusowy "Via dell'Aeroporto". Przejeżdżają tędy następujące linie:

  • LAM Verde - tylko w kierunku z dworca na lotnisko, wraca do centrum przez duże koło, kursuje raz na 10 minut od 6:10 do 20:45.
  • Linia 5 - tylko w kierunku z lotniska do stacji, z drugiej strony jedzie z centrum dużym kołem, kursując raz na 20 minut od 6:20 do 20:20.
  • Linia 21 - w obu kierunkach, kursuje raz na 30 minut od 20:43 do 23:13.
  • Rozkłady jazdy autobusów w Pizie można znaleźć na stronie pisa.cttnord.it.

Bilet kosztuje 1,50 euro i można go kupić w każdym kiosku. Znajdziesz go na rondzie w pobliżu przystanku autobusowego. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej At-bus (dostępnej w Google Play / App Store).

Mapę tras i wskazówki dotyczące dojścia do autobusu można znaleźć na poniższej mapie.

.

Taksówka do Pizy

Skorzystaj z taksówki w przypadku bardzo późnego przyjazdu lub wczesnego odjazdu, gdy nie ma automatycznego pociągu lub autobusu na lotnisko. Opłata za przejazd do dworca powinna wynosić 9 eur, a do Krzywej Wieży 12 eur.

W Pizie nie działa Uber, Bolt ani żadna inna podobna aplikacja taksówkarska.

Autobusy do Lucca i Viareggio

Około 30 metrów na prawo od terminalu znajduje się przystanek autobusu międzymiastowego linii E3, który kursuje z lotniska bezpośrednio do historycznego miasta Lucca bez przesiadek.

Autobus linii E25 jedzie bezpośrednio do Viareggio lub Pietrasanta.

  • Kursuje 1-2 razy na godzinę, uwaga - nie kursuje w niedziele i święta
  • Podróż do Lucca trwa 50 minut, do Viareggio 60 minut.
  • Rozkłady jazdy Intercity (kliknij E3 dla Lucca i E25 dla Viareggio/Pietrasanta)

Bilety do obu miast są dostępne w cenie 3,50 euro przy zakupie w kiosku lub biurze na dworcu autobusowym, co nie jest możliwe na lotnisku. Tutaj można kupić bilet w tej cenie za pośrednictwem aplikacji mobilnej At-bus lub u kierowcy za 6 eur (tylko gotówka).

Autobusy do Florencji

Bezpośrednio z lotniska w Pizie linia autobusowa Sky Bus Lines Caronna kursuje non-stop do Florencji, zatrzymując się w S.M.N. Autobusy kursują około 7 razy dziennie, a bilety są dostępne w cenie 13,90 eur w ciągu dnia lub 25 eur w nocy. Podróż trwa około godziny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej caronnatour.com.

Jeśli godziny kursowania autobusów Ci nie odpowiadają, możesz skorzystać ze znacznie bardziej ruchliwego połączenia kolejowego. Najpierw należy wsiąść w automatyczny pociąg Pisa Mover do stacji Pisa Centrale, skąd kilka razy na godzinę odjeżdżają pociągi do Florencji. W sumie podróż pociągiem, w tym Pisa Mover, zajmie około godziny i 20 minut i będzie kosztować 13,70 euro.

Bilet można kupić online na stronie thetrainline.com na całą trasę (5 eur Pisa Mover + 8,70 eur pociąg).

Wynajem samochodu

Czy lotnisko w Pizie ma być tylko punktem wyjścia do podróży po toskańskiej wsi lub Alpach Apuańskich? W takim przypadku najpraktyczniej będzie wynająć samochód bezpośrednio na lotnisku, gdzie wiele wypożyczalni samochodów znajduje się w terminalu przylotów.

Ceny mniejszych wypożyczalni zaczynają się od 50 euro za 4 dni.

Możesz porównać ceny wszystkich wypożyczalni samochodów w Pizie, na przykład na stronie rentalcars.com, gdzie możesz również zarezerwować samochód bezpośrednio.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.