Pescara
Port lotniczy Pescara Abruzja

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Pescara Airport

Dojazd z lotniska Pescara

David Eiselt zaktualizowany 27. 9. 2023

Terminal lotniska znajduje się około 5 km na południe od centrum Pescary i 107 km od najwyższego masywu Apeninów, Gran Sasso. Lotnisko jest dostępne tylko drogą lądową.

Zobacz hotele w Pescarze

Autobus do Pescary i Chieti

Na lotnisko Pescara można dojechać autobusami transportu publicznego obsługiwanymi przez TUA oraz specjalnymi autobusami Pescara Air Link obsługiwanymi przez Trenitalia.

Pescara Air Link

Duże, nowoczesne czerwone autobusy Trenitalia zapewniają bezpośrednią, nieprzerwaną usługę do stacji Pescara Centrale, znajdującej się w samym centrum miasta. Autobusy te kursują co godzinę rano (od około 7:30 do 12:30), a następnie co godzinę wieczorem od 19:00 do północy.

Bilet do centrum można kupić u kierowcy za 1,20 euro. Na stronie internetowej trenitalia.com można następnie kupić bilet online z/na lotnisko (wpisz PESCARA AEROPORTO) do dowolnego miejsca w sieci kolejowej, z przesiadką na stacji Pescara Central.

Przystanek autobusowy znajduje się tuż przed terminalem.

Transport publiczny TUA Abruzzo

Klasyczne zielone autobusy miejskie i podmiejskie świadczą usługi przez cały dzień w nieregularnych odstępach od 5 do 20 minut od poniedziałku do soboty i mniej więcej raz na 20 minut przez cały dzień w niedziele i święta. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie tua.mycicero.it.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po mieście można znaleźć w przewodniku turystycznym po Pescarze.

Bilety można kupić wyłącznie gotówką u kierowcy. W drodze z centrum na lotnisko bilet można kupić w dowolnym kiosku, ale w pobliżu lotniska nie ma sprzedawcy biletów.

  • 1,10 eur - 1 przejazd
  • 1,20 eur - transfer na 90 minut
  • 2, 70 eur - cały dzień

Jeśli nie chcesz płacić gotówką, bilety można kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej TUAbruzzo (dostępnej w: App Store / Google Play). Wybierz opcję "Pescara Urbano".

Przystanek transportu publicznego znajduje się przy głównej ulicy naprzeciwko parkingu, około 60 metrów od terminalu. Po wyjściu z lotniska centrum Pescary znajduje się po lewej stronie. Przez przystanek przejeżdżają następujące linie:

  • Linia 8 - kursuje ze stacji Pescara Centrale do pobliskiego centrum handlowego IPERCOOP.
  • Linia 38 - kursuje tylko z lotniska przez Pescara Centrale do Montesilvano i dalej do Capelle sul Tavo.
  • Linia 1005 - kursuje ze stacji Pescara Centrale przez lotnisko do Chieti i Petranico.
  • Linia 1010 - kursuje ze stacji Pescara Centrale przez lotnisko do Chieti i Serramonacesca
  • Linia 1021 - kursuje ze stacji Pescara Centrale przez lotnisko do Chieti i Scafa
  • Linia 1022 - kursuje ze stacji Pescara Centrale przez lotnisko do Chieti i Abbateggio
  • Linia 4021 - kursuje ze stacji Pescara Centrale przez lotnisko do Chieti.

W niedziele zdecydowana większość usług jest obsługiwana wyłącznie przez linię 38, uzupełnioną kilkoma usługami na linii 4021.

Transport publiczny do Chieti

Do popularnego historycznego miasta Chieti, jednego z najczęściej odwiedzanych w regionie Abruzji, można dojechać bezpośrednio z lotniska autobusami linii 1005, 1010, 1021, 1022 i 4021. W dni powszednie i soboty kursują one co około 10-20 minut, a w niedziele tylko 1-2 razy na godzinę.

Możesz kupić 90-minutowy bilet za 1,20 euro u kierowcy lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej TUAbruzzo (dostępnej w App Store / Google Play). Wybierz opcję "Suburbano".

Wynajem samochodu

Kilka wypożyczalni samochodów ma swoje stanowiska bezpośrednio na lotnisku. Jeśli chcesz zwiedzić górskie obszary Abruzji, wypożyczenie samochodu jest zdecydowanie najlepszą opcją.

Ze względu na mniejszą konkurencję ceny są tu nieco wyższe niż na większych włoskich lotniskach, więc za 4-dniowy wynajem zapłacisz średnio około 250 euro.

Taksówka

Na lotnisku znajduje się oficjalny postój taksówek tuż za halą. Ceny za przejazd do centrum Pescary są stałe i wynoszą 20 eur, a do Chieti 35 eur. Płatność jest zazwyczaj tylko gotówką.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.