Palermo
Lotnisko Palermo Falcone-Borsellino

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Palermo Airport

Dojazd z lotniska Palermo

Krystof Hajek zaktualizowany 23. 1. 2024

Lotnisko w Palermo jest bramą dla podróży do północnej Sycylii i, oprócz wynajmu samochodów, można korzystać z autobusów i pociągów do transportu.

Wynajem samochodów

Jeśli lotnisko w Palermo będzie punktem wyjścia do podróżowania po Sycylii, wynajem samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem. Terminal jest domem dla wielu dużych międzynarodowych i mniejszych lokalnych wypożyczalni samochodów.

Ceny tygodniowego wynajmu wahają się od 150 eur do 350 eur w zależności od wielkości samochodu i sezonu.

Autobus do Palermo

Firma autobusowa Prestia e Comande, we współpracy z Terravision, kursuje z przystanku autobusowego przed terminalem lotniska "Aeroporto Falcone Borsellino" przez miasto do stacji końcowej w Palermo Stazione F.S..

Autobus zatrzymuje się również po drodze w historycznym centrum miasta. Mapę wszystkich przystanków można znaleźć poniżej. W porównaniu z pociągiem, autobusy mają tę zaletę, że jeżdżą częściej, pojazdy są wygodne i klimatyzowane, a w większości kursują po autostradzie.

Autobusy odjeżdżają co 30 minut w połowie i w całości od 5:00 do 00:30 w kierunku lotniska i od 4:00 do 21:30 z centrum. W zależności od przystanku podróż trwa od 25 do 50 minut.

Bilety można kupić za 6 euro . Bilety w jedną stronę można kupić online na stronie terravision.eu. Można również skorzystać ze strony prestiaecomande.it, ale trzeba się zarejestrować, a proces zakupu jest nieco bardziej skomplikowany niż za pośrednictwem terravision.eu.

Bilet powrotny jest sprzedawany ze zniżką za 10 euro tylko za pośrednictwem strony Prestia e Comande, podczas gdy Terravision nie oferuje zniżki na powrót. Bilety można również kupić na miejscu u kierowcy.

 • Taryfy: 6 eur (w obie strony za 10 eur)
 • Czas podróży - Palermo Centrale: 50 minut
 • Częstotliwość: 30 minut
 • Pierwszy autobus z dworca - 4:00
 • Ostatni autobus z lotniska - 1:05

Kup bilet - Terravision.com

Pociąg do Palermo

Ze stacji Punta Raisi, tuż obok terminalu lotniska, co pół godziny kursuje pociąg do stacji Palermo Centrale.

Pociąg odjeżdża z lotniska od 5:15 do 00:25 w nieregularnych odstępach dwa razy na godzinę. Dojazd do stacji końcowej w Palermo Centrale zajmuje 1 godzinę i 5 minut. Po drodze zatrzymuje się na 10 innych przystankach w Palermo. Wraca z centrum między 4:00 a 22:11.

Bilet kosztuje 6,50 euro i można go kupić online na stronie trenitalia.com lub w automacie na przystanku autobusowym w tej samej cenie.

 • Taryfy: 6,50 eur (w obie strony bez zniżki)
 • Czas podróży - Palermo Centrale: 51-75 minut (co drugie połączenie to pociąg ekspresowy)
 • Częstotliwość: 14-48 minut
 • Pierwszy pociąg z Palermo Centrale - 4:00
 • Ostatni pociąg z lotniska - 0:25

.

Taksówka

Przejazd taksówką do centrum Palermo kosztuje 40 eur. Przejazd na dworzec główny to koszt 45 eur. Ceny są stałe.

Autobusy do Marsali i Mazara del Vallo

Autobusy Salemi zapewniają bezpośrednie połączenia z zachodnimi sycylijskimi kurortami Mazara del Vallo i Marsala mniej więcej raz na godzinę.

Ostatni autobus z lotniska odjeżdża o 23:55, pierwszy z Marsali o 3:10, a czas podróży wynosi około półtorej godziny.

 • Cena biletu do Marsali: 9,60 EUR
 • Cena biletu do Mazara del Valo: 9 ,20 eur
 • Oficjalna strona internetowa i sprzedaż biletów online: autoservizisalemi.it

Autobusy na lotnisko w Trapani

Lotnisko Trapani (TPS), kolejne międzynarodowe lotnisko na Sycylii, jest obsługiwane około 4 razy dziennie przez bezpośrednie autobusy obsługiwane przez Salemi. Niestety, autobusy nie zatrzymują się nigdzie po drodze, nawet w mieście Trapani.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.