Dojazd z lotniska Ochryda

Ochryda

Lotnisko Ochryda nie jest obecnie obsługiwane przez żadną formę transportu publicznego, a jedynym sposobem na dotarcie tutaj jest taksówka lub wynajem samochodu.

Wybierz hotel z widokiem na Jezioro Ochrydzkie

Taksówka

Znane aplikacje mobilne, takie jak Bolt czy Uber, nie działają w Ochrydzie, więc będziesz musiał zadowolić się zwykłymi taksówkami.

Na lotnisku zawsze czeka ich mnóstwo na każdy przylot.

Taksometry nie są tutaj używane, a przejazdy opierają się na oficjalnych cenach dostępnych na przykład na stronie internetowej lotniska: ohd.airports.com.mk/taxi.

  • 730 mkd / 12 eur - Centrum Ochrydy
  • 790 mkd / 13 eur - Centrum Strugi
  • 1 950 mkd / 32 eur - Klasztor św. Nauma

Podczas podróży z lotniska taksówkarze zwykle oferują oficjalne ceny bezpośrednio, ale podczas podróży z centrum na lotnisko zwykle zaczynają się od cen około 20 eur.

Można płacić gotówką tylko w denarach macedońskich, a także w euro bez żadnych problemów.

Wynajem samochodów

Na lotnisku znajduje się kilka międzynarodowych wypożyczalni samochodów, takich jak Hertz, Sixt i Europcar. Goldcar, wypożyczalnia samochodów znana z nieuczciwego traktowania klientów, również ma tutaj swój oddział.

Ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od 150 euro.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - zarezerwuj samochód

Transport publiczny

Do 2019 r. lokalny transport publiczny na lotnisko obsługiwały czerwone piętrowe autobusy. Jednak obecnie nie są one w użyciu, a lotnisko nie jest obsługiwane przez żadną formę transportu publicznego.

Minibusy kursujące z Ochrydy do wiosek na północ od lotniska zatrzymują się przy głównej drodze 50 metrów od terminalu, ale rozkład jazdy nie jest nigdzie publicznie dostępny, a usługi kursują nieregularnie 1-2 razy dziennie.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.