Ładny
Lotnisko Nicea-Lazurowe Wybrzeże

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Nice Airport

Dojazd z lotniska Nice

Krystof Hajek zaktualizowany 15. 1. 2024

Port lotniczy Nicea jest połączony z liniami tramwajowymi i autobusowymi, a w pobliżu terminalu 1 znajduje się stacja kolei międzymiastowej. Autobusy dalekobieżne również zatrzymują się na lotnisku i służy ono jako naturalny punkt wyjścia do podróży po Lazurowym Wybrzeżu.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Nicei

Tramwaj i autobusy do Nicei

Wszystkie informacje na temat transportu publicznego w Nicei można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej lignesdazur.com.

Bilety na transport w Nicei można najwygodniej kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Kupując bilet papierowy, należy również zapłacić 2 euro kaucji zwrotnej za kartę, na którą wgrywane są bilety. Jednak według podróżnych karty nie można zwrócić na lotnisku.

Tramwaj L2

Linia tramwajowa L2 kursuje bezpośrednio z obu terminali do centrum Nicei. Zatrzymuje się zarówno przed terminalem 1, jak i 2, a następnie kieruje się bezpośrednio do historycznego centrum miasta (pętla Port Lympia) wzdłuż Promenady Anglików.

Na lotnisko kursuje również linia L3, ale nie dojeżdża ona do centrum miasta, a jedynie do dzielnicy Saint-Isidore w zachodniej części miasta.

Linia tramwajowa ma specjalną taryfę lotniskową za 10 eur / w obie strony. Nie ma możliwości zakupu biletu w jedną stronę. Bilet jest ważny przez 74 minuty i w tym czasie można swobodnie przesiadać się z tramwaju do innych tramwajów lub autobusów w Nicei.

Alternatywną opcją jest udanie się na przystanek Grand Arénas Sud (bezpłatny transport w obrębie lotniska), skąd obowiązuje już normalna taryfa na wszystkie linie nicejskie za 1,70 eur, czyli 7 eur za 24 godziny lub 13 eur za 48 godzin.

  • Taryfy - 10 eur / w obie strony lub 1,70 eur z przystanku Grand Arénas Sud
  • Czas podróży do centrum - ok. 30 minut
  • Częstotliwość - 8 do 9 minut (należy zachować ostrożność podczas podróży z centrum - połowa połączeń zawsze jedzie na lotnisko, a druga połowa na pętlę CADAM, przy czym połączenia zawsze odbywają się naprzemiennie: jedno na lotnisko, drugie do CADAM).
  • Pierwszy tramwaj z centrum (przystanek Garibaldi) - 4:47
  • Ostatni tramwaj z lotniska - 00:15
  • Rozkład jazdy i mapa linii L2

Między 21:00 a 01:00 od niedzieli do czwartku tramwaj jest zastępowany przez nocną linię autobusową N4 z interwałem od 30 do 60 minut, która jednak nie zatrzymuje się bezpośrednio przy terminalach, ale na przystanku "Aeroport - Promenada" przy głównej drodze około 50 metrów od Terminalu 1.

Autobusy

Bilety autobusowe są takie same jak na tramwaj, tj. 1,70 eur za 74 minuty / 7 eur za 24 godziny (kup bilet u kierowcy). Usługa jest wolniejsza niż tramwaj, ale oferuje bardziej bezpośrednie połączenia z różnymi częściami miasta.

Istnieje również autobus linii 12 odjeżdżający z przystanku "Aeroport - Promenada" około 70 metrów od Terminalu 1 na głównej ulicy w kierunku centrum miasta (rozkład jazdy i mapa): lignesdazur.com/12).

Linia 9 (rozkład jazdy i mapa: lignesdazur.com/9) kursuje w drugą stronę z centrum do dzielnicy Saint-Laurent-du-Var.

Przystanek autobusowy "Grand Arenas" około 150 metrów od terminalu 1 obsługuje linie autobusowe 20, 21, 54, które jednak nie kursują do centrum Nicei.

.

Transport do Monako

Z lotniska do Monako można dostać się na trzy sposoby.

Pociągiem

Ze stacji Nice Saint-Augustin, znajdującej się 150 metrów od terminalu 1, pociągi kursują non-stop do stacji Monaco-Monte Carlo. Bezpośrednie połączenia kursują mniej więcej raz na 2 godziny, z przesiadką na stacji Nice-Ville mniej więcej dwa razy na godzinę.

Podróż do Monako trwa 35 minut i kosztuje 5,40 EUR. Bilety można kupić w automacie biletowym na stacji lub na stronie internetowej sncf-connect.com.

Autobusem

Istnieje również bezpośrednie połączenie z Monako autobusem Nice Airport Express linii 80 z terminalu 2. Bilet w jedną stronę kosztuje 19 EUR.

Helikopterem

Możesz także odbyć 7-minutowy lot helikopterem bezpośrednio z lotniska w Nicei do Monako liniami Heli Air Monaco. Jeden lot kosztuje 700 eur i może pomieścić 5 osób.

Transport do Cannes

Do kurortu Cannes można dostać się z lotniska na trzy sposoby.

  • Pociągiem ze stacji Nice Saint-Augustine 150 metrów od terminalu 1 (czas podróży 31 minut, kursuje 2-3 razy na godzinę, cena 6,70 eur, kup bilety online na stronie sncf-connect.com)
  • Autobus 620 z przystanku Aeroport - Promenade 70 metrów od Terminalu 1 (czas podróży 75 minut, kursuje 2 razy na godzinę, cena 6,70 eur, rozkład jazdy i mapa: lignesdazur.com/620)
  • Autobus 81 Nice Airport Express z Terminalu 2 (czas podróży 45 minut, kursuje 1-2 razy na godzinę, cena 19 eur, rezerwacja online)

Autobus do Marsylii

Około 12-13 bezpośrednich autobusów kursuje codziennie z Terminalu 1 do Marsylii. Podróż trwa 2 godziny i 45 minut, a cena jest obliczana w zależności od dostępności, średnio od 5 eur do 15 eur.

Transport zapewniany jest przez firmę Flixbus.

Wypożyczalnia samochodów

Podróżuj po Lazurowym Wybrzeżu lub francuskich Alpach Nadmorskich na własną rękę i zatrzymuj się niezależnie od rozkładów jazdy w najpiękniejszych miejscach.

Lotnisko w Nicei jest domem dla wielu lokalnych i międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Ceny tygodniowego wynajmu w sezonie letnim zaczynają się od 380 eur, natomiast poza sezonem dostępne są już od 250 eur.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.