Neapol - Pompeje
Lotnisko Neapol

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Neapol Airport

Dojazd z lotniska Neapol

Krystof Hajek zaktualizowany 23. 1. 2024

Na lotnisko nie kursuje kolej ani metro, ale można się tam dostać autobusami miejskimi i międzymiastowymi.

Autobus do Neapolu

Do centrum miasta można dojechać bezpośrednio z terminalu specjalnym autobusem lotniskowym. Nieco taniej i z jedną przesiadką można dotrzeć do centrum z pobliskiej głównej ulicy.

Alibus

Istnieje bezpośrednia linia Alibus do centrum miasta (dworzec główny) i portu.

90-minutowy bilet przesiadkowy, który jest ważny również na inne rodzaje transportu publicznego w Neapolu, kosztuje 5 euro, jeśli kupi się go w autobusie u kierowcy lub w kiosku (na przykład na lotnisku można go kupić w Sun Store). Bilet można również kupić online na stronie terravision.eu lub w aplikacji mobilnej Unico Campania (dostępnej w Google Play / App Store), która jest świetna do podróżowania po regionie Kampanii.

  • Taryfy - 5 euro / 90 minut (transfer)
  • Częstotliwość - 20 minut
  • Czas podróży - 15 minut do dworca głównego, 25 minut do portu
  • Pierwsze połączenie z centrum - 5:40
  • Ostatnie połączenie z lotniska - 0:00

Oficjalne informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy transportowej anm.it.

Kup bilet - Terravision.com

Linie C68 i 180

Niewielkie oszczędności można uzyskać, idąc około 150 metrów od terminalu do przystanku "Ruffo di Calabria - Carbone" (mapa trasy z terminalu: en.mapy.cz), skąd kursują autobusy numer C68 i 180 na obrzeża Neapolu. Można go jednak wykorzystać jako podwózkę, aby przesiąść się na inną linię. Bilet na pojedynczy przejazd bez przesiadek kosztuje 1,20 eur, przesiadka na 90 minut 1,70 eur, a na cały dzień 4,20 eur.

.

Taksówka

Zwłaszcza podczas pierwszych porannych odlotów nie można korzystać z transportu publicznego, więc taksówka będzie jedyną opcją. Ceny taksówek do/z lotniska są stałe i dostępne do pobrania na stronie internetowej lotniska. Za przejazd z centrum miasta do dworca głównego zapłacisz około 30 EUR, a następnie do portu około 35 EUR.

Ani Bolt, ani Uber nie działają w Neapolu.

Wynajem samochodu

Jeśli chcesz zacząć podróżować po okolicach Kampanii prosto z lotniska, najlepiej skorzystać z wypożyczalni samochodów na lotnisku. Ceny są dość wysokie i w sezonie letnim za tygodniowy wynajem zapłacisz około 440 euro.

Autobusy do okolicznych miejscowości

Bezpośrednio z lotniska kursują autobusy do pobliskich miejscowości:

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.