Parking na lotnisku Monachium

Monachium

Gdzie najlepiej zaparkować na lotnisku w Monachium? Jakie są ceny parkowania na lotnisku i na prywatnych parkingach w okolicy?

Parking długoterminowy

Economy Parking North P51 oferuje najniższe ceny za parkowanie bezpośrednio przy lotnisku. Za tydzień można zapłacić od 49 EUR przy rezerwacji online na stronie internetowej lotniska. Im wcześniej zarezerwujesz parking, tym będzie on tańszy. Normalna cena rezerwacji last minute wynosi od 70 do 90 euro za tydzień.

Bilet parkingowy służy również jako bilet na autobus lub pociąg 635, który co 20 minut dowozi do terminalu (podróż trwa 6 minut). Zawsze warto sprawdzić stronę internetową lotniska, ponieważ od czasu do czasu pojawiają się specjalne oferty, które wyjątkowo spadają do około 40 euro za tydzień.

Parking bezpośrednio przy terminalach kosztuje około 150 eur za tydzień.

Najtańszy parking bezpośrednio przy terminalach (w odległości 5 minut spacerem) kosztuje od 70 eur za około miesiąc.

Tradycyjnie wokół lotniska znajduje się wiele prywatnych parkingów z bezpłatnym transferem do terminala. Różne oferty można porównać na następujących stronach internetowych parken-airport.de lub parkplatzvergleich.de. Najniższa cena, jaką można uzyskać za tygodniowy parking, wynosi zwykle około 59 euro.

Alternatywą są niestrzeżone, bezpłatne, legalne parkingi w dzielnicach mieszkalnych okolicznych wiosek, ale transport publiczny z tych wiosek jest często bardzo długi i skomplikowany.

Parking krótkoterminowy

Parking krótkoterminowy jest bezpłatny przez 5 minut w strefie "Kiss and fly" bezpośrednio przed terminalami lub przez 10 minut w strefie "Kiss and ride".

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.