Mexico City

Port lotniczy Meksyk Benito Juarez

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Mexico City Airport

Port lotniczy Meksyk Benito Juarez w pigułce

Krystof Hajek zaktualizowany 3. 11. 2023

Lotnisko Benito Juarez znajduje się w obszarze zabudowanym miasta Meksyk (9 km od centrum miasta) i jest jednym z trzech największych lotnisk w Ameryce Łacińskiej.

Swoje siedziby mają tu linie lotniczeAeroMexico, Interjet, VivaAerobus i Volaris. Większość ruchu odbywa się do miejsc docelowych w Meksyku (często kilka razy na godzinę do jednego miasta), USA i krajów sąsiednich. Trasy długodystansowe prowadzą do Europy, Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i Azji Wschodniej.

Ze względu na bardzo ograniczone lub nieistniejące możliwości rozwoju lotniska i całkowicie pełną przepustowość, w 2014 r. podjęto decyzję o budowie nowego lotniska Texcoco. Jednak po 8 latach projekt został wstrzymany, a zamiast tego dawne lotnisko wojskowe Santa Lucía, obecnie nazywane Felipe Angeles NLU, zaczęło działać jako alternatywa dla zatłoczonego lotniska Benito Juárez.

Lotnisko Toluca TLC, oddalone o 70 km, może być również wykorzystywane do lotów do Mexico City.

Hotele w mieście Meksyk - zobacz ceny

Flag of Mexico
MEX
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
16:54
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Mexico City

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Mexico City, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami:

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.