Mediolan
Lotnisko Mediolan Malpensa

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Mediolan Malpensa Airport

Przesiadka na lotnisku Mediolan Malpensa

Krystof Hajek zaktualizowany 3. 9. 2023

Port lotniczy Mediolan-Malpensa korzysta obecnie z 2 terminali, które są od siebie całkowicie oddzielone i znajdują się w różnych częściach lotniska (około 1,5 km od siebie).

Zobacz hotele w pobliżu lotniska Malpensa

Terminal 1 jest znacznie większy, przestronny i uporządkowany i jest używany przez wszystkie linie lotnicze z wyjątkiem easyJet.

Po kontroli bezpieczeństwa jest podzielony na trzy sekcje: dwie sekcje z bramkami oznaczonymi literą "A" są przeznaczone dla odlotów do krajów strefy Schengen, bramki "B" znajdują się po kontroli paszportowej i obsługują loty do krajów spoza strefy Schengen.

Terminal 2 jest przeznaczony wyłącznie dla easyJet.

Mapa terminalu jest dostępna na stronie milanomalpensa-airport.com/airport-map .

Przesiadka między lotami

Przesiadka na stronie nie jest trudna, między innymi dlatego, że zawsze odbywa się niemal w obrębie jednego terminala, o ile jest to gwarantowane połączenie na jednym bilecie. Nie ma oddzielnych budynków, do których trzeba dojeżdżać automatycznymi pociągami lub autobusami, przesiadka zawsze odbywa się w obrębie jednego budynku.

Tak długo, jak masz połączenie zakupione na jednym bilecie, każdy czas transferu jest wystarczający.

Lotnisko Malpensa jest jednym z bardzo przejrzystych i dobrze zorganizowanych lotnisk oraz jednym z najwygodniejszych pod względem transferów spośród głównych lotnisk europejskich.

Transfer w obrębie Terminalu 1

Nie ma potrzeby opuszczania strefy tranzytowej podczas przesiadki w Terminalu 1, jeśli przesiadasz się na jednym bilecie lub podróżujesz tylko z bagażem podręcznym.

Jeśli przesiadasz się wyłącznie w strefie Schengen, nie przechodzisz żadnych kontroli.

Jeśli przesiadasz się z lotu spoza strefy Schengen na lot do strefy Schengen, przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa i kontrolę paszportową. W przeciwnym razie tylko kontrola paszportowa.

W przypadku samodzielnej przesiadki (dwa oddzielne bilety) zalecamy co najmniej 2,5-godzinną rezerwę.

Transfer w obrębie Terminalu 2

Z drugiej strony nie ma możliwości transferu przez strefę tranzytową w Terminalu 2. W przypadku wszystkich kombinacji lotów należy zawsze wyjść na zewnątrz i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa przed poczekalnią odlotów.

Transfer między terminalami

Oba terminale są połączone bezpłatnym autobusem wahadłowym, który kursuje raz na 20 minut w ciągu dnia, z 30-minutową przerwą w nocy między 1:30 a 3:30. Autobus kursuje tylko w części ogólnodostępnej. Nie ma możliwości przemieszczania się między terminalami przez strefę tranzytową.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.