Dojazd z lotniska Kutaisi

Kutaisi

Lotnisko jest obsługiwane przez autobusy międzymiastowe i pociągi z oddalonej o 2 km stacji. Istnieją również wypożyczalnie samochodów, a lokalne busy, zwane marszrutkami, kursują wzdłuż pobliskiej głównej drogi.

Wypożyczalnia samochodów

Na lotnisku znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, w tym międzynarodowych marek, takich jak Avis, Enterprise i Alamo.

Jeśli nie masz nic przeciwko żywemu i dzikiemu ruchowi na gruzińskich drogach, podróż samochodem jest zdecydowanie najbardziej elastycznym środkiem transportu. Najniższe ceny za tygodniowy wynajem zaczynają się od około 250 euro.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Transport do Kutaisi

Oddalone o ponad 26 km Kutaisi zwykle służy jako pierwszy przystanek w podróży po Gruzji, przynajmniej na 1 noc. Podróż trwa około 40 minut.

Minibus

Samochody dostawcze o stałej trasie, które zatrzymują się w dowolnym miejscu, są najtańszym środkiem transportu.

Nie podjeżdżają one pod sam terminal, ale zatrzymują się na głównej drodze 50 metrów dalej, po drugiej stronie parkingu. Minibusy kursują nieregularnie, zwykle co najmniej jeden co 20 minut w ciągu dnia (około 6:00-20:00), w nocy szanse na złapanie vana są znacznie mniejsze.

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 3 gel i tylko gotówką.

Minibusy zwykle jeżdżą tylko do głównego dworca autobusowego około 3 km od centrum Kutaisi, do którego można dojechać w 1 żel autobusem linii 1.

Taxi / Bolt

Taksówka jest najpopularniejszą formą transportu. O każdej porze dnia i nocy przed terminalem będzie mnóstwo taksówkarzy, którzy zagonią Cię do swoich samochodów.

Nie ma tu taksometrów, więc zależy to wyłącznie od umiejętności targowania się. Normalna cena za przejazd do centrum nie powinna przekroczyć 35 gel.

Znacznie taniej będzie skorzystać z taksówki za pośrednictwem aplikacji Bolt, która jest popularna w Gruzji. W zależności od pory dnia, Bolt do centrum miasta kosztuje od 20 do 27 gel.

Autobus

Regularne gruzińskie połączenia autobusowe do Kutaisi zostały odwołane. Obecnie nie ma również połączenia Omnibus do Kutaisi. Obie firmy kursują teraz tylko do Tbilisi lub Batumi.

Autobusy komunikacji miejskiej w Kutaisi nie kursują na lotnisko.

Szukaj najtańszych hoteli w Kutaisi

Transport do Tbilisi

Najszybszym sposobem są autobusy 2 przewoźników bez przesiadki bezpośrednio z terminala. Cena połączenia nie jest zawyżona, dlatego nie opłaca się podróżować przez centrum Kutaisi z przesiadką. Istnieje również połączenie kolejowe.

Autobusy

Choć w hali przylotów znajdują się kioski obu przewoźników, zdecydowanie polecamy zakup biletów online. Na miejscu może nie być dostępnych miejsc.

Bezpośrednia podróż autobusem trwa około 4 godzin.

  • Georgian Bus - rezerwacja na stronie georgianbus.com, cena 25 gel / 45 gel w obie strony
  • Omnibus - rezerwacja na omnibusexpress.ge, cena 25 gel (powrót nie jest objęty zniżką), można wybrać konkretne miejsca w autobusie.

Pociąg

Około 1800 metrów od terminalu znajduje się stacja Kopitnari, która na stronie internetowej Gruzińskich Kolei jest określana jako "Kutaisi International Airport". Z terminalu lotniska na stację i z powrotem kursuje bezpłatny autobus wahadłowy.

Odjeżdża on z lotniska około 20 minut przed odjazdem pociągu.

Pociągi kursują bardzo nieregularnie, średnio 6-9 razy dziennie. Podróż do Tbilisi nie jest warta czasu ani kosztów, jednak przejazd odbywa się głównie nowoczesnymi jednostkami Stadlera i pozwala podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

  • Ceny wahają się od 9 gel w starych powolnych pociągach do 33 gel w nowoczesnych pociągach
  • podróż trwa od 3 godzin w nowoczesnych pociągach do 5,5 godziny w starszych pociągach
  • Rozkłady jazdy i rezerwacja biletów (po rejestracji) na stronie tickets.railway.ge

Transport do Batumi

Do nadmorskiego miasta Batumi można najszybciej dotrzeć bezpośrednimi autobusami lub pociągiem.

Autobus

Chociaż w hali przylotów znajdują się kioski obu przewoźników, zdecydowanie zalecamy zakup biletów online. Na miejscu może nie być dostępnych miejsc.

Bezpośrednia podróż autobusem trwa około 2 godzin.

  • Georgian Bus - rezerwacja na stronie georgianbus.com, cena 20 gel / 36 gel w obie strony

Pociąg

Około 1800 metrów od terminalu znajduje się stacja Kopitnari, która na stronie internetowej Gruzińskich Kolei określana jest jako "Kutaisi International Airport". Z terminalu lotniska na stację i z powrotem kursuje bezpłatny autobus wahadłowy.

Odjeżdża on z lotniska około 20 minut przed odjazdem pociągu.

Pociągi kursują bardzo nieregularnie, średnio 5-6 razy dziennie.

  • Cena 31 gel
  • podróż trwa około 2 godzin
  • Rozkłady jazdy i rezerwacja biletów (po rejestracji) na stronie tickets.railway.ge
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.