Dojazd z lotniska Korfu

Vlacherna

Terminal znajduje się 2,5 km od centrum miasta Kerkyra (Korfu) i zaledwie 850 metrów od głównego dworca autobusów międzymiastowych Green Buses.

Tanie hotele na Korfu

Wypożyczalnia samochodów

Wynajem samochodu jest tańszą opcją, jeśli chcesz odkryć wyspę Korfu i nie lubisz spędzać czasu w jednym miejscu. Wynika to z faktu, że do wielu plaż lub mniejszych kurortów nie można dojechać autobusem w ogóle lub tylko 1-2 razy dziennie.

Spodziewaj się cen w sezonie letnim od 380 eur, a poza sezonem od 250 eur. Poza sezonem ceny wynajmu samochodów na Korfu spadają o mniej niż połowę. Gdzie najlepiej zarezerwować samochód? Skorzystaj z porównywarki, aby znaleźć oferty wszystkich wypożyczalni samochodów i dokonać rezerwacji właśnie tam.

.

Autobus komunikacji miejskiej

Miasto Korfu (Kerkyra), oddalone o 2,5 km, jest obsługiwane przez autobus linii 15 firmy Corfu City Bus (tzw. "Niebieskie Autobusy").

Autobusy dojeżdżają do centrum miasta, głównego portu i zatrzymują się na międzymiastowym dworcu autobusowym Green Bus, skąd można dojechać do wszystkich zakątków wyspy.

Mapę trasy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: astikoktelkerkyras.gr/en/itineraries. Aby sprawdzić godziny odjazdów, kliknij wybrany przystanek na mapie. Należy pamiętać, że informacje na oficjalnej stronie internetowej mogą być nieaktualne przez kilka tygodni. Rozkłady jazdy zmieniają się kilka razy w roku wraz z postępem sezonu turystycznego.

Przystanek autobusowy znajduje się na lewo od hali przylotów w pobliżu wieży kontrolnej lotniska. Przystanek autobusowy jest oznaczony tablicą z napisem "Bus stop" i rozkładem jazdy.

Bilety i ceny

Bilet z lotniska do miasta kosztuje 1,70 EUR i można go kupić tylko u kierowcy, u którego można płacić kartą i gotówką.

Aby dostać się z miasta na lotnisko, kup bilet w automacie na przystanku autobusowym (niedostępnym na lotnisku) lub w kiosku, gdzie wyjdzie tylko 1,10 eur. Bilet jest niezbywalny i ważny tylko na jedną podróż. Bilet dzienny ważny tylko w autobusie miejskim na Korfu (niebieskie i białe autobusy miejskie) jest dostępny w cenie 5 eur.

Pierwszy kurs z centrum odjeżdża o 6:45, a ostatni z lotniska około 22:45. Odstępy między usługami wynoszą około 30 minut w sezonie letnim. W sezonie zimowym autobusy kursują tylko około 4-5 razy dziennie! Podróż do centrum zajmuje około 15 minut. Dojazd do portu zajmuje 25 minut.

Oficjalne informacje o autobusach miejskich na Korfu na stronie astikoktelkerkyras.gr.

Szczegółowe informacje na temat transportu na całej wyspie można znaleźć w naszym przewodniku po mieście Korfu.

Autobusy poza miastem

Centralny dworzec autobusów międzymiastowych Green Buses, które zawiozą Cię do wszystkich zakątków Korfu, znajduje się 850 metrów od lotniska i można do niego łatwo dotrzeć pieszo (zobacz trasę na google.com/maps) lub w 3 minuty autobusem komunikacji miejskiej linii 15.

Rozkłady jazdy i inne informacje na temat autobusów międzymiastowych można znaleźć na stronie internetowej: greenbuses.gr/routes.

Taksówki

Ceny taksówek do centrum Korfu są bardzo wysokie ze względu na niewielką odległość. W ciągu dnia można zapłacić 15 eur, natomiast w nocy 20 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.