Kolonia
Lotnisko Kolonia-Bonn

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Kolonia Airport

Przesiadka na lotnisku Kolonia

Krystof Hajek zaktualizowany 6. 12. 2023

Lotnisko posiada dwa terminale połączone korytarzem w jeden budynek. Korytarz między terminalami służy do przechodzenia przez strefy ogólnodostępne i tranzytowe. W rzeczywistości możliwe jest zatem przejście przez kontrolę bezpieczeństwa zarówno w Terminalu 1, jak i 2 w przypadku odlotów przy dowolnej bramce odlotów.

Odległość między terminalami wynosi około 200 metrów.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Kolonii

Który terminal?

Terminale są podzielone według linii lotniczych. Odprawa i przylot do danej linii lotniczej, niezależnie od miejsca docelowego, zawsze odbywa się z przypisanego terminalu.

  • Terminal 1 - Eurowings, Ryanair, Lufthansa
  • Terminal 2 - wszystkie pozostałe linie lotnicze

Transfer między lotami

Lotnisko w Kolonii jest częstym punktem przesiadkowym, zwłaszcza między lotami Eurowings. Podróżni często planują również własne połączenia z dwóch oddzielnych lotów ze względu na liczbę tanich lotów w Kolonii.

Podczas transferu nie ma potrzeby opuszczania strefy tranzytowej. Bagaż zostanie automatycznie przeniesiony (w przypadku obu lotów w ramach jednej rezerwacji).

Jeśli połączyłeś transfer na własną rękę, podróżujesz tylko z bagażem podręcznym i masz mobilną kartę pokładową na lot przesiadkowy, również nie musisz opuszczać strefy tranzytowej.

Podczas przesiadki między lotami z/do strefy Schengen nie są przeprowadzane żadne kontrole. W przeciwnym razie należy zawsze przejść przez kontrolę paszportową i kontrolę bezpieczeństwa.

Średni czas transferu nie przekracza 35 minut.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.