Dojazd z lotniska Kefalonia

Myrtos

Jeśli przylatujesz na Kefalonię w ramach wycieczki zakupionej za pośrednictwem biura podróży, w hali przylotów spotka Cię delegat i bezpłatny autobus, który zabierze Cię bezpośrednio do hotelu.

Ale jak dostać się z lotniska na własną rękę?

Wynajmij samochód

Ponieważ autobusem nie dojedziesz nigdzie poza miastami i ominą Cię najlepsze części wyspy, zdecydowanie zalecamy wynajęcie samochodu na cały pobyt.

W terminalu działa wiele wypożyczalni samochodów, w tym duże międzynarodowe firmy.

Ceny za tygodniowy wynajem w szczycie sezonu zaczynają się od 220 euro. Ze względu na ograniczoną pojemność wypożyczalni samochodów zalecamy rezerwację z co najmniej 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód

Zalecamy unikanie wypożyczalni samochodów Add Car ze względu na bardzo negatywne recenzje.

Autobusy KTEL

Istnieje regularne połączenie autobusowe "KTEL Kefalonias" do terminalu z dworca autobusowego w Argostoli, skąd inne usługi zabierają Cię do większych wiosek.

Rozkład jazdy nie odpowiada godzinom lotów, a autobusy kursują tylko dwa razy dziennie poza sezonem i 6-7 razy dziennie w okresie letnim.

W soboty i niedziele autobusy nie kursują w ogóle.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: ktelkefalonias.gr/local-routes. Istnieje linia na lotnisko, którą można znaleźć na stronie internetowej pod nazwą "ARGOSTOLI - MINIES - KOURKOUMELATA - METAXATA - LAKYTHRA - ARGOSTOLI".

Podróż do Argostoli trwa około 20 minut.

Bilet za 2 eur kupuje się gotówką u kierowcy.

Tanie hotele na Kefalonii

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.