Dojazd z lotniska Kalamata

Kalamata

Lotnisko jest obsługiwane przez lokalne linie autobusowe z Kalamaty i innych miast. Można również skorzystać z wypożyczalni samochodów lub taksówek.

Zobacz hotele w Kalamata

Wypożyczalnia samochodów

Wynajem samochodu jest tańszą opcją, jeśli chcesz odkrywać Peloponez i nie lubisz spędzać czasu w jednym miejscu. Wiele plaż lub mniejszych kurortów nie jest w ogóle dostępnych autobusem lub tylko 1-2 razy dziennie.

Spodziewaj się cen w sezonie letnim od 380 eur. Poza sezonem ceny wynajmu na półwyspie Peloponez spadają o połowę. Gdzie najlepiej zarezerwować samochód? Skorzystaj z porównywarki, aby znaleźć oferty wszystkich wypożyczalni samochodów i dokonać rezerwacji właśnie tam.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Autobus

Kilka międzymiastowych linii autobusowych KTEL Messini zatrzymuje się na lotnisku przed terminalem.

Bilety są płatne u kierowcy i można je opłacić gotówką lub kartą. Ceny różnią się w zależności od odległości i wahają się od 2,50 eur do 5 eur.

  • Kalamata - 1x na godzinę w dni powszednie, ok. 5-8 razy dziennie w weekendy
  • Pylos - 4-6 razy dziennie
  • Koroni - 4-6 razy dziennie
  • Methoni - 4-6 razy dziennie

Podróż między lotniskiem a Kalamatą trwa około 20 minut.

Rozkłady jazdy i inne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie KTEL Messini: ktelmessinias.gr/airport.

Taksówki

W Kalamacie nie działają żadne znane aplikacje mobilnych taksówek, ale przed terminalem zawsze czeka wiele oficjalnych taksówek.

Cena jest obliczana zgodnie z taksometrem i do Kalamaty zapłacisz około 25 euro.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.