Dojazd z lotniska Joanina

Most Konitsa

Terminal znajduje się przy głównej drodze prowadzącej na północ w kierunku granicy z Albanią. Oprócz taksówek, jest on również obsługiwany przez autobusy transportu publicznego.

Autobus

Przystanek autobusowy znajduje się przy głównej drodze na prawo od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, około 150 metrów od terminalu.

Kierunek do centrum Ioanniny znajduje się po lewej stronie, patrząc od strony terminalu.

Na przystanku autobusowym nie ma rozkładów jazdy, ale wszystkie autobusy tej linii kierują się na centralny przystanek autobusowy ΣΤΑΘΜΑΡΧΕΙΟ w centrum miasta (lokalizacja przystanku autobusowego dla odjazdów na lotnisko z centrum na google.com/maps).

Bilet za 1,50 euro można kupić tylko u kierowcy w gotówce.

Rozkłady jazdy i oficjalne informacje, w tym linki do map Google, które znają godziny kursowania autobusów w Ioanninie, można znaleźć na stronie internetowej: astiko-ioannina.gr/en.

Jedyną linią autobusową, która przejeżdża przez lotnisko, jest autobus numer 2, który zazwyczaj jest oznaczony tylko nazwą przystanku końcowego "ΕΛΕΟΥΣΑ", gdy jedzie z centrum. Autobusy kursują z częstotliwością 20-40 minut w dni powszednie i raz na godzinę w weekendy.

  • Czas podróży do centrum: 12-15 minut
  • Pierwszy autobus z centrum: 5:55 (6:00 w weekendy)
  • Ostatni autobus z lotniska: około 23:00 (w weekendy 22:10)

.

Taksówka

Postój taksówek znajduje się przy hali przylotów. Przy każdym planowanym przylocie zawsze będzie czekać kilka taksówek.

Cena za przejazd do centrum miasta Ioannina wynosi około 12 EUR i można ją zapłacić wyłącznie gotówką.

.

Wynajem samochodów

Kilka dużych międzynarodowych wypożyczalni samochodów ma swoje stoiska w hali przylotów. Samochód jest praktycznie jedynym odpowiednim środkiem transportu do zwiedzania greckiej wsi.

Ceny w sezonie wahają się od 100 euro za 7 dni.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.