Przesiadka na lotnisku Hongkong

Szczyt Wiktorii - widok na Hongkong

Lotnisko w Hongkongu korzysta z jednego terminalu, oznaczonego jako Terminal 1. Drugi budynek, oznaczony jako Terminal 2, jest budowany naprzeciwko istniejącego terminalu.

Lotnisko w Hongkongu jest jednym z największych portów lotniczych na świecie, ale jego budynki są kompaktowe i dobrze oznakowane.

Zarezerwuj hotel na lotnisku HKG

Terminal 1

Obecnie jedyny terminal lotniska obsługujący wszystkie loty.

Stanowiska przylotów znajdują się na parterze, a stanowiska odpraw na 1. piętrze.

Większość bramek odlotów znajduje się w centralnym budynku, a nawet do najbardziej oddalonych bramek można dostać się z ochrony w ciągu 10 minut (niektóre z zewnętrznych bramek są dostępne pieszo i bezpłatną kolejką automatyczną).

Bramki odlotów 13-21 znajdują się w budynku satelitarnym dostępnym przez wiadukt dla pieszych nad lotniskiem.

Bramki odlotów 201-230 znajdują się w innym budynku satelitarnym, znanym jako "Midfield Concourse". Dostęp do tych bramek jest możliwy tylko za pomocą bezpłatnej, całodobowej kolejki automatycznej. Dotarcie do bramek z punktu kontroli bezpieczeństwa zajmuje około 10-15 minut.

.

.

Terminal 2

Nowy Terminal 2 jest budowany naprzeciwko Terminala 1, z którym będzie połączony korytarzem dla pieszych (około 150 metrów).

Ze względu na układ przestrzenny lotniska, wszystkie bramki odlotów będą znajdować się w innym budynku pośrodku terenu lotniska, do którego można dotrzeć z punktu kontroli bezpieczeństwa w ciągu 10 minut bezpłatną podziemną kolejką automatyczną.

Terminal 2 ma zostać oddany do użytku do 2030 roku.

Kontrole bezpieczeństwa i imigracyjne

W każdym terminalu znajduje się kilka punktów kontroli bezpieczeństwa, ale wszystkie prowadzą do centralnego obszaru i można z nich korzystać, aby dostać się do wszystkich bramek odlotów odpowiednich terminali.

Kontrole bezpieczeństwa w Hongkongu są dobrze zorganizowane, a czas oczekiwania nie przekracza 15 minut.

Kolejka do kontroli imigracyjnej po przylocie zajmuje zwykle 20-50 minut.

Kontrola imigracyjna przy odlocie jest zazwyczaj bardzo szybka i rzadko czeka się dłużej niż 5 minut.

Przesiadka między lotami

Jeśli będziesz przesiadać się na lotnisku w Hongkongu z jednym biletem (oba loty są objęte jedną rezerwacją), w zdecydowanej większości przypadków będziesz przesiadać się w jednym terminalu.

Połączenia są bardzo dobrze zorganizowane i oznakowane.

Podczas każdej przesiadki pasażer przechodzi przez specjalny punkt kontroli bezpieczeństwa przeznaczony wyłącznie dla pasażerów przesiadkowych. Nigdy nie przechodzisz przez kontrolę imigracyjną.

Kolejki do kontroli bezpieczeństwa są krótkie i trwają maksymalnie 10 minut.

.

Całkowity rzeczywisty czas transferu waha się od 20 do 45 minut w zależności od lokalizacji bramki przesiadkowej.

Mapa lotniska

Interaktywną mapę całego lotniska i poszczególnych terminali można znaleźć na oficjalnej stronie lotniska: hongkongairport.com/map.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.