Florencja

Lotnisko Florencja Peretola

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Florencja Airport

Lotnisko Florencja Peretola w pigułce

David Eiselt zaktualizowany 10. 10. 2023

Małe toskańskie lotnisko, położone w północnej części Florencji (dzielnica Peretola), jest wykorzystywane głównie do lotów regionalnych w promieniu 2 godzin lotu i jest również znane jako Amerigo Vespucci.

Ze względu na krótki pas startowy, tylko samoloty o pojemności do około 120 pasażerów mogą latać na lotnisko we Florencji.

Większość lotów do Florencji można kupić za pośrednictwem volotea.com lub vueling.com. Te linie lotnicze są uzupełniane przez główne europejskie linie lotnicze, które zabierają pasażerów z Florencji do swoich węzłów, gdzie łączą się z lotami dalej.

Zarezerwuj hotel w centrum Florencji

Lotnisko we Florencji jest obsługiwane przez jeden mały terminal wspólny dla wszystkich lotów. Orientacja jest bardzo łatwa, a od wejścia do samolotu przechodzi się około 70 metrów.

Kolejki do kontroli bezpieczeństwa sięgają maksymalnie 15 minut w porannym szczycie odlotów i 5-10 minut przez resztę dnia.

Więcej lotów odbywa się na większe lotnisko PSA w Pizie, oddalone o 100 km.

Flag of Italy
FLR
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
19:33
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Florencja

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Florencja, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami:

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.