Dojazd z lotniska Erywań

Erywań

Na lotnisko kursują dwie linie autobusowe, dostępne są klasyczne taksówki i taksówki z aplikacją mobilną.

Centrum miasta znajduje się około 12 km od lotniska.

Zobacz hotele w Jervan

Autobusy i minibusy

Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem. Na miejscu nie ma wywieszonych rozkładów jazdy, ale połączenia między konkretnymi punktami można znaleźć np. na stronie internetowej t-armenia.com (często odjazdy linii 100 nie są wyświetlane).

Można również skorzystać z aplikacji mobilnych: A2B Transport, Transit.am.

Bilety

Ceny biletów są takie same dla obu linii lotniskowych i wynoszą 300 amd. Opłatę należy zawsze uiścić u kierowcy autobusu lub minibusu przy wysiadaniu i tylko gotówką.

Przejazdy autobusami i minibusami po mieście, a także metrem, kosztują 100 amd. Trolejbusy kosztują 50 amd.

Linie i rozkłady jazdy

Z centrum Erywania na lotnisko kursują dwie linie transportu publicznego.

 • Linia 100 - dojeżdża do Placu Francuskiego (w pobliżu Opery) lub do centralnego dworca autobusów dalekobieżnych. Na linii 100 kursują tylko klasyczne, nowoczesne autobusy.
  • Częstotliwość - 40 minut
  • Czas podróży - 30 minut
  • Godziny kursowania - od 7:30 do 23:00
 • Trasa 201 - półokrągła trasa zaczyna się na lotnisku i prowadzi obok głównego dworca autobusowego i Opery do stacji metra "Yeritasardakan". Następnie wraca na lotnisko przez Plac Republiki. Linia 201 obsługiwana jest głównie przez minibusy.
  • Częstotliwość - 30 minut
  • Czas podróży - od 30 do 40 minut
  • Godziny pracy - od 7:00 do 22:00

Rozkłady jazdy są orientacyjne i często zdarza się, że obie linie kursują ze znacznym opóźnieniem lub przed czasem. Generalnie jednak między lotniskiem a centrum kursują co najmniej 2-3 połączenia na godzinę.

.

Taksówka

Wygodniejszym i stosunkowo niedrogim środkiem transportu są wszechobecne taksówki.

Nie ma absolutnie żadnego problemu ze złapaniem taksówki na lotnisku i w centrum miasta o każdej porze dnia i nocy.

Na lotnisku nie ma oficjalnych taksówek, więc bądź przygotowany na to, że wielu taksówkarzy zaoferuje ci podwiezienie po wyjściu z hali przylotów. Cena podlega negocjacji. Zazwyczaj taksówkarze zaczynają od kwoty około 20 000 amd i rzadko udaje im się wynegocjować cenę niższą niż 10 000 amd.

Są to bardzo wysokie kwoty jak na lokalne standardy i zalecamy korzystanie z armeńskiego odpowiednika Ubera - aplikacji mobilnej GG (dostępnej na stronie: App Store / Google Play).

Cena za przejazd taksówką GG waha się od 2 900 amd do 3 800 amd w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Wynajem samochodu

Na lotnisku działają również znane międzynarodowe wypożyczalnie samochodów, takie jak Europcar, Alamo, Sixt i Enterprise.

Ceny tygodniowego wynajmu zaczynają się od 190 eur.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Wypożycz samochód, jeśli chcesz zwiedzić armeńską okolicę. Poza głównymi trasami należy jednak spodziewać się zniszczonych dróg i dzikiego ruchu drogowego bez egzekwowania przepisów.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.