Cancun
Lotnisko Cancún

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Cancun Airport

Przesiadka na lotnisku Cancun

Krystof Hajek zaktualizowany 9. 10. 2023

Rozległy kampus lotniska Cancún obejmuje 4 terminale obsługujące różne linie lotnicze.

Terminale 2 i 3 są oddalone od siebie o około 400 metrów i można je przejść chodnikiem, natomiast terminale 1 i 4 są oddalone od siebie o około 1,5 km.

Pomiędzy wszystkimi terminalami przez całą dobę kursuje publiczny transport wahadłowy. shuttle bus bezpłatnie. Autobus kursuje z częstotliwością około 20 minut, a przejazd między najbardziej oddalonymi terminalami 3 i 4 zajmuje około 10 minut.

Ogólnie lotnisko jest nowoczesne, czyste i dobrze utrzymane.

  • Terminal 1 - MAYA Air, Tropic Air + VIP i loty prywatne
  • Terminal 2 - Aerolineas Argentinas, Alaska Airlines, Avianca, Conviasa, Copa Airlines, LATAM, Magnicharter, Neos, Sky Airline, Sunwing Airlines, Swoop, TAG Airlines, TUI Airways, VivaAerobus, Volaris, Wingo.
  • Terminal 3 - Air Caraibes, American Airlines, Air Canada, British Airways, Delta, Evelop, Spirit Airlines, United, World2fly
  • Terminal 4 - AeroMexico, Air Europa, Air France, Air Transat, Condor, Discover Airlines, Frontier, JetBlue, Southwest, TAP Portugal, Turkish Airlines, Westjet

Przesiadka między lotami

Chociaż Cancún nie jest typowym lotniskiem przesiadkowym, duża liczba lotów tutaj oznacza, że transfery mogą mieć miejsce, zwłaszcza z lotów krajowych w Meksyku na loty międzynarodowe lub odwrotnie.

Połączenie w tym samym terminalu

Jeśli nie musisz zmieniać terminala podczas transferu, zawsze będziesz musiał przejść przez imigrację po przylocie z lotu międzynarodowego, odebrać bagaż, ponownie go odprawić i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa z powrotem do strefy tranzytowej odlotu.

W przypadku lotów z przesiadką na terenie Meksyku nie trzeba w ogóle opuszczać strefy tranzytowej ani przechodzić przez kontrolę bezpieczeństwa.

Transfer między terminalami

Podczas transferu między terminalami należy zawsze opuścić strefę tranzytową, ponieważ nie ma połączenia między terminalami na płycie lotniska.

Z drugiej strony, bezpłatny autobus wahadłowy kursuje co około 20 minut przez zewnętrzną strefę publiczną, zatrzymując się przy wszystkich terminalach.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.