Lotnisko Brac - terminal główny
Lotnisko Brač Bol

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Brac Airport

Dojazd z lotniska Brac

Krystof Hajek zaktualizowany 19. 9. 2023

Obecnie nie ma połączenia autobusowego z terminalem lotniska Bol (Brac), więc lotnisko jest dostępne tylko samochodem lub taksówką.

Na lotnisku nie ma również wypożyczalni samochodów.

Taksówka

Taksówki są jedynym bezpośrednim środkiem transportu na lotnisko Brac. Są one zawsze odmierzane i należy spodziewać się bardzo wysokich cen. Tańsze może być skorzystanie z alternatywnej usługi taksówkarskiej Uber za pośrednictwem aplikacji mobilnej, ale dostępność samochodów Uber na wyspie Brac nie jest duża i na samochód można czekać nawet godzinę.

  • Lotnisko - miasto Bol: ok. 40 EUR taksówka / 15-20 EUR Uber
  • Lotnisko - Supetar: ok. 70 EUR taksówka / 32 EUR Uber

Pieszo + autobusem

Jeśli chcesz znacznie zaoszczędzić i masz wystarczająco dużo czasu, możesz pojechać mało uczęszczaną drogą do wioski Gornji Humac, oddalonej o 6 km. Droga z lotniska prowadzi przez większość drogi w dół.

Istnieje już regularna linia autobusowa Arriva kursująca z Bol do Supetar, około 5-6 razy dziennie. Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej arriva.com.hr, gdzie można również kupić bilety. Prostszym sposobem jest aplikacja mobilna (dostępna na: Google Play / App Store).

Za bilety można również łatwo zapłacić gotówką i kartą u kierowcy. Bilet z Gornji Humac do Supetar kosztuje 4,30 eur, natomiast do Bol 3,50 eur.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.