Bolonia
Lotnisko Bolonia Guglielmo Marconi

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Bolonia Airport

Dojazd z lotniska Bolonia

David Eiselt zaktualizowany 16. 4. 2024

Terminal jest obsługiwany przez automatyczny pociąg z centrum, autobusy transportu publicznego i usługi dalekobieżne do innych włoskich miast.

Tanie hotele w centrum Bolonii

Cena Czas podróży do stacji Częstotliwość
Marconi Express 12,80 eur
23,30 eur (powrót)
6 minut 5-10 minut
Autobus Navetta Aeroporto 4 eur + 1,50 eur 35-40 minut 24 minuty
Autobusy 81 i 91 1,50 eur 15 minut pieszo
27 minut jazdy
15 minut

Szczegółowe informacje na temat różnych środków transportu opisano poniżej. Odkryj również nasz niezależny przewodnik po mieście i zaplanuj z nami swoją podróż:

 • Najlepsze miejsca do zobaczenia
 • Wskazówki dotyczące świetnych hoteli
 • Wszystko o transporcie w mieście

Marconi Express

Zautomatyzowany pociąg (kolej jednoszynowa) o nazwie Marconi Express jest głównym, najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu między lotniskiem a centrum Bolonii.

Peron znajduje się około 70 metrów przed terminalem i nie można go przegapić - należy kierować się zielonymi znakami Marconi Express. Pociąg kursuje do stacji Bologna Centrale, skąd można kontynuować podróż pociągami do Rimini, Florencji, Mediolanu i całych Włoch.

 • Taryfy: 12,80 eur / 23,30 eur w obie strony
 • Czas podróży: 7 minut
 • Częstotliwość: 7 minut w ciągu dnia, 15 minut wczesnym rankiem i późnym wieczorem
 • Oficjalne informacje: marconiexpress.it

Pierwsze połączenie z dworca Centrale odjeżdża o 5:40, ostatnie połączenie z lotniska o 0:00.

Bilety można nabyć na dwa sposoby - tradycyjnie w samoobsługowych terminalach przy odbiorze bagażu lub bezpośrednio przy wejściu na dworzec kolejowy, albo przykładając kartę płatniczą przy bramkach wejściowych i wyjściowych. Opłata za przejazd zostanie odliczona automatycznie.

Prosimy o zarezerwowanie dodatkowego czasu na podróż powrotną na lotnisko, ponieważ pociąg może pomieścić około 50 osób i w godzinach szczytu może czekać na odjazd.

Autobus Navetta Aeroporto

Istnieje również autobus numer 944, znany jako Navetta Aeroporto, który kursuje bezpośrednio z terminalu do szpitala Ospedale Maggiore. Ze stacji Ospedale Maggiore linie 18, 19, 38 i 39 kursują do historycznego centrum miasta, a linie 38 i 39 do dworca kolejowego. Autobusy 38 i 39 kursują wahadłowo. Linia 38 jest szybsza w drodze do centrum, a 39 w drodze z centrum.

Linia 944 jedzie 10 minut z lotniska do szpitala i odjeżdża co 20 minut.

Na linii Navetta Aeroporto obowiązuje specjalna taryfa, w której jeden przejazd kosztuje 4 euro. Bilety można kupić online na stronie ticketweb.tper.it lub u kierowcy.

Ze stacji Ospedale Maggiore normalna taryfa miejska jest już dostępna za 1,50 eur lub bilet 24-godzinny za 6 eur.

Dwa pierwsze poranne i dwa ostatnie wieczorne połączenia linii Navetta Aeroporto kursują do centrum i na stację Bologna Centrale.

Szczegółowe informacje na temat tej linii, w tym rozkład jazdy, można znaleźć na stronie tper.it/navettaaeroporto.

Autobus 54

Aby dostać się bliżej linii miejskich, można również wsiąść w autobus numer 54 do przystanku Cintra Daziaria / Teatri di Vita (autobusy 13 i 86 w kierunku centrum) lub Birra (autobusy 81 i 91 w kierunku centrum).

Linia 54 kursuje jednak tylko raz na godzinę od 6:45 do 20:20. Można skorzystać z biletu dziennego za 6 eur lub biletu jednorazowego na 75 minut za 1,50 eur.

Bilet można kupić w automacie biletowym na przystanku autobusowym lub po prostu przykładając kartę do zielonego czytnika wewnątrz autobusu. Bilety na wszystkie linie miejskie w Bolonii można również kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej Muver (dostępnej w Google Play / App Store).

Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej: tper.it/54

Autobusy miejskie z przystanku Birra

Autobusy z przystanku Birra, oddalonego o 1200 metrów, zapewniają częstsze i tańsze połączenie niż linia 54.

Do przystanku Birra można dojść chodnikiem w 15 minut.

Z przystanku Birra można dojechać autobusami linii 81, 81A lub 91, 91A (rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: www.tper.it/orari). Kursują one co 15 minut do dworca kolejowego Bologna Centrale i pokonują trasę w 26 minut.

Bilet kosztuje 1,50 euro i można go kupić w kiosku Bar Incontro na przystanku Birra. Więcej punktów sprzedaży można znaleźć na stronie tper.it/rivendite. Bilet jest ważny przez 75 minut od momentu jego oznaczenia po wejściu do autobusu. Można również skorzystać z biletu 24-godzinnego na te linie za 6 euro.

Alternatywnie bilet można również kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej Muver (dostępnej w: Google Play / App Store).

.

Transport nocny

Automatyczny pociąg Macroni Express kursuje od 5:40 do 12:00. W nocy zastępuje go autobus linii 940 (zobacz lokalizację przystanku autobusowego na stacji) w odstępach 20-minutowych od 0:10 do 1:30 w kierunku lotniska lub od 4:30 do 5:40 w kierunku lotniska.

O 5:00 i 5:20 autobus Navetta Aeroporto 944 kursuje również bezpośrednio na lotnisko ze stacji Centrale. W kierunku z lotniska, dwa ostatnie połączenia kursują do stacji o 0:15 i 0:45.

Wypożyczalnia samochodów

Chcesz wybrać się na wycieczkę po włoskiej wsi lub w pobliskie Apeniny? W takim przypadku podróż wypożyczonym samochodem będzie najlepszą opcją.

Wiele międzynarodowych i lokalnych wypożyczalni samochodów znajduje się tuż przy terminalu. Ceny za tydzień w szczycie sezonu zaczynają się od 290 euro. Unikaj wypożyczalni Goldcar ze złymi opiniami.

Autobusy do Rimini

Autobusy lotniskowe Shuttle Italy łączą lotnisko w Bolonii bezpośrednio z Rimini, z przystankiem w Cesenie.

Najtańszym sposobem zakupu biletów jest strona internetowa firmy: shuttleitalyairport.it

 • Taryfy do Rimini - 25 eur w jedną stronę / 45 eur w obie strony
 • Czas podróży do Rimini - 90 minut
 • Częstotliwość i rozkład jazdy - mniej więcej raz na 2 godziny: shuttleitalyairport.it/timetables

Najtańsze połączenie jest przez stację Bologna Centrale (najtaniej z lotniska z 1 przesiadką za 1,50 eur), skąd kursują pociągi Trenitalia za 10,80 eur.

Przystanek autobusowy znajduje się około 100 metrów na lewo od wyjścia z terminalu.

Autobusy do Florencji

Lotnisko w Bolonii jest bezpośrednio połączone z Florencją autobusami Appennino Shuttle.

Najtańszym sposobem zakupu biletów jest strona internetowa firmy: appenninoshuttle.it

 • Ceny biletów do Florencji - 20 eur
 • Czas podróży do Florencji - 95 minut
 • Częstotliwość i rozkład jazdy - mniej więcej raz na 2 godziny: appenninoshuttle.it

Najtańsze połączenie jest przez stację Bologna Centrale (najtaniej z lotniska z 1 przesiadką za 1,50 eur), gdzie kursują pociągi Trenitalia od 9,45 eur lub pociągi pospieszne od 14,90 eur.

Przystanek autobusowy znajduje się około 100 metrów na lewo od wyjścia z terminalu.

Autobus do Ferrary

Lotnisko w Bolonii jest bezpośrednio połączone z Ferrarą autobusami Bus&Fly.

Najtańsze bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej firmy: ferrarabusandfly.it

 • Ceny biletów do Ferrary - 17 eur
 • Czas podróży do Ferrary - 60 minut
 • Częstotliwość i rozkład jazdy - około 8 razy dziennie: ferrarabusandfly.it/timetable

Najtańsze połączenie jest przez stację Bologna Centrale (najtaniej z lotniska z 1 przesiadką za 1,50 eur), gdzie pociągi Trenitalia kursują od 5,20 eur.

Przystanek autobusowy znajduje się około 100 metrów na lewo od wyjścia z terminalu.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.