Anguilla

Port lotniczy Valley Clayton J. Lloyd

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Anguilla Airport

Port lotniczy Valley Clayton J. Lloyd w pigułce

David Eiselt zaktualizowany 21. 2. 2024

Małe lotnisko Anguilla jest głównym punktem wejścia na tę brytyjską wyspę karaibską. Terminal znajduje się praktycznie w centrum stolicy The Valley w środkowej części wyspy.

Sprawdź ceny hoteli - Anguilla

Lotnisko jest obsługiwane głównie przez małe linie lotnicze latające na okoliczne wyspy. Najbardziej ruchliwe jest połączenie z lotniskiem St Martin SXM, które jest najkrótszym na świecie lotem międzynarodowym z Anguilli.

Bilety można kupić na stronie internetowej linii lotniczej Anguilla Air Services.

Linie American Airlines również latają na Anguillę z Miami MIA, z połączeniami w całych Stanach Zjednoczonych i Europie.

Pojedynczy terminal jest bardzo mały i współdzielony przez wszystkie loty, zarówno loty regionalne na pobliskie wyspy z najmniejszymi samolotami, jak i większe samoloty lecące do USA.

Podatek od wylotu

Odlatując z lotniska Anguilla, przy stanowisku odprawy należy uiścić podatek odlotowy. Podatek odlotowy nigdy nie jest wliczony w cenę biletu lotniczego.

Podatek wynosi 25 USD + 3 USD opłaty za kontrolę bezpieczeństwa.

Płatności można dokonać gotówką (w dolarach amerykańskich i dolarach wschodniokaraibskich) oraz kartą kredytową.

.

Flag of Anguilla
AXA
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
06:00
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Anguilla

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Anguilla, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami:

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.