Dojazd z lotniska Akureyri

Akureyri

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się na/z lotniska Akureyri i jaki jest najtańszy?

Zarezerwuj hotel w Akureyri

Wynająć samochód

Większość podróżnych wybiera się na Islandię w celach turystycznych. Zwłaszcza w północnej Islandii jedyną praktyczną opcją jest podróż samochodem, więc wynajmij samochód na lotnisku w Akureyri.

Działa tu kilka wypożyczalni samochodów. Europcar i Budget mają najlepsze oceny, a ceny wszystkich dostępnych firm można porównać pod poniższym linkiem.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód w Akureyri

Tygodniowy wynajem w sezonie letnim kosztuje od 450 euro. Poza sezonem można uzyskać ceny od 200 eur do 300 eur.

Lotnisko Akureyri znajduje się tuż przy głównej obwodnicy wokół całej Islandii i można stąd łatwo dostać się do wszystkich atrakcji w okolicy.

Autobus

Istnieje również specjalne połączenie autobusowe z lotniska Akureyri do centrum miasta, Akureyri Airport Bus, wcześniej znane jako FlyBus.

Autobusy są obsługiwane przez firmę Sysli, a rozkład jazdy jest zgodny z regularnymi połączeniami lotniczymi. Podróż do centrum zajmuje około 15 minut.

Bilety kosztują 990 isk i można je opłacić kartą u kierowcy lub online za pośrednictwem strony internetowej sysli.is.

Wzdłuż drogi biegnie ładna ścieżka dla pieszych, która prowadzi do najbliższego przystanku lokalnego autobusu publicznego "Skautahöll" (ok. 1,5 km). Stamtąd linia autobusowa A6 kursuje do centrum / linia autobusowa A5 z centrum. Autobusy kursują raz na godzinę i są bezpłatne.

Taksówki

W Akureyri nie działają aplikacje mobilne takie jak Uber, Bolt czy Lyft.

Jednak oficjalne taksówki czekają przed terminalem na wszystkie zaplanowane przyloty. Można płacić gotówką lub kartą, a przejazd do centrum Akureyri kosztuje około 2 500 isk.

Pieszo

Gdy jest ładna pogoda i nie masz dużo bagażu, idź do centrum oddzielnym chodnikiem od drogi.

Ścieżka biegnie wzdłuż fiordu i zajmuje 3,5 km, aby dotrzeć do centrum miasta.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.