Dojazd z lotniska Ajaccio

Ajaccio

Lotnisko jest połączone z centrum Ajaccio autobusem linii 12. W terminalu znajduje się również wiele wypożyczalni samochodów, które są najbardziej praktyczną formą transportu po Korsyce.

Wypożyczalnia samochodów

Stanowiska wielu wypożyczalni samochodów można znaleźć bezpośrednio w hali przylotów.

Wynajem samochodu należy zawsze rezerwować z wyprzedzeniem. Jeśli podróżujesz w szczycie sezonu (czerwiec-wrzesień), zalecamy rezerwację z co najmniej 2-miesięcznym wyprzedzeniem.

Ceny tygodniowego wynajmu zaczynają się od około 250 eur w lecie, jeśli są zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Porównaj ceny wynajmu samochodów - lotnisko Ajaccio

Autobus miejski

Istnieje bezpośrednie połączenie z centrum Ajaccio autobusem linii 8. Autobus jedzie przez zabytkowe centrum do głównego dworca kolejowego.

Na tej linii obowiązuje specjalna taryfa lotniskowa i nie można korzystać z całodziennej taryfy 4 EUR ani zwykłej taryfy miejskiej 1 EUR.

  • Cena - 10 EUR przy zakupie u kierowcy / 6 EUR przy zakupie przez aplikację mobilną (Google Play / App Store)
  • Częstotliwość - 60 minut
  • Czas podróży - 30 minut
  • Pierwszy autobus z centrum - 5:00
  • Ostatni autobus z lotniska - 23:20
  • Rozkłady jazdy i ceny biletów: mobilite.muvitarra.fr

Najtańsze hotele w Ajaccio

Pociąg

Najbliższa stacja kolejowa Ricantu znajduje się 2200 metrów od lotniska i można do niej dojść chodnikiem wzdłuż plaży, patrz mapa.

Rozkład jazdy pociągów i inne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: cf-corse.corsica.

Łącznie 13 pociągów dziennie w dni powszednie i 3 pociągi w weekendy kursują przez stację Ricantu na trasie Ajaccio-Mezana w nieregularnych odstępach czasu.

Zatrzymują się tu również pociągi dalekobieżne na trasie Ajaccio - Mezana - Corte - Casamozza - Bastia, 5 razy dziennie w dni powszednie i 3 razy w weekendy.

Bilety można kupić u konduktora w pociągu, a ceny są następujące:

  • Ricantu - Ajaccio: 2 EUR
  • Ricantu - Corte: 11,50 eur
  • Ricantu - Bastia: 21,60 eur

Taksówka / Uber

Oficjalne taksówki są zawsze dostępne w wystarczającej liczbie na lotnisku. Ceny są wysokie, a do centrum Ajaccio, oddalonego o 6,5 km, zapłacisz około 25 eur.

W Ajaccio dostępna jest również aplikacja mobilna Uber, która oferuje przejazd do centrum w cenie od 16 eur do 20 eur. Jednak dostępność samochodów nie jest zbyt dobra i wczesnym rankiem lub późnym wieczorem można czekać ponad 20 minut na samochód.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.