Vueling bagaż

Vueling

Loty z Vueling zawsze obejmują jeden mały bagaż podręczny bezpłatnie. Dodatkowy bagaż i limity zależą od dodatkowych usług lub ceny biletu.

Bagaż podręczny

Każdy pasażer podróżujący z Vueling ma prawo do bezpłatnego przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego . Musi on spełniać następujące maksymalne wymiary:

  • 40 x 30 x 20 cm

Podczas procesu rezerwacji istnieje możliwość zakupu drugiego większego bagażu podręcznego za opłatą w wysokości od 24 do 59 euro w zależności od trasy i odległości. Zazwyczaj w przypadku lotów europejskich opłata nie przekracza 30 eur.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżkę na booking.com

Większy bagaż podręczny

Jeśli zapłaciłeś za drugi bagaż podręczny lub kupiłeś bilety w taryfie TimeFlex, masz prawo do przewozu 2 sztuk bagażu podręcznego. Dodatkowo przysługuje Ci bagaż o wymiarach:

  • 55x40x20 cm i 10 kg.

Bagaż ten można zabrać na pokład lub bezpłatnie nadać na lotnisku.

Jeśli lecisz z dziećmi poniżej 2 roku życia, masz prawo do większego bagażu podręcznego i jednej dodatkowej torby o wadze do 5 kg bezpłatnie.

Bagaż rejestrowany

Przewóz bagażu rejestrowanego jest bezpłatny dla pasażerów korzystających z planu Optima lub Family. Pozostali muszą wykupić bagaż rejestrowany jako usługę dodatkową. Do wyboru jest kilka limitów wagowych:

Strona internetowa Lotnisko
15 kg od 10 EUR -
20 kg od 11 eur -
25 kg od 14 eur od 85 eur
30 kg od 26 eur -

Wymiary bagażu rejestrowanego nie mogą przekraczać 158 cm (wysokość x głębokość x długość). Opłata za nadwagę wynosi 12 eur za kilogram, a waga bagażu nie może przekroczyć 32 kg.

Każdy pasażer może zakupić maksymalnie jedną sztukę bagażu na limit wagowy.

Wózki dziecięce

Wózki dziecięcesą zawsze odprawiane bezpłatnie. W przypadku podróży z małymi dziećmi w wieku poniżej 2 lat Vueling oferuje dodatkowo bezpłatny przewóz tego bagażu podręcznego:

  • większy bagaż podręczny do 10 kg.
  • mniejszej torby dla dziecka o wadze do 5 kg

Ponadto można bezpłatnie przewieźć łóżeczko turystyczne lub nosidełko dla dzieci w wieku poniżej 2 lat. Fotelik samochodowy jest odprawiany za opłatą.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.