SunExpress bagaż

Samolot SunExpress LY-NVR

Limity bagażu w liniach lotniczych SunExpress różnią się w zależności od zakupionej taryfy. W większości przypadków w cenę biletu wliczony jest zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany.

Bagaż podręczny

Pasażerowie lotów SunExpress zawsze mają do dyspozycji 1 sztukę bagażu podręcznego, mniejszego lub większego w zależności od taryfy.

Taryfa SunLight jest dostępna tylko na wybranych lotach i obejmuje mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze 4 kg. Praktycznie zawsze dostępne są jednak bilety w wyższych taryfach SunEco, SunClassic lub SunPremium, które uprawniają do większego bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze 8 kg.

  • 40 x30 x 20 cm i 4 kg w przypadku taryfy SunLight
  • 55 x 40x 23 cm i 8 kg w taryfach SunEco, SunClassic lub SunPremium.

Jeśli lecisz na wakacje z biurem podróży, w zdecydowanej większości przypadków będziesz mieć taryfę SunEco.

Bagaż rejestrowany

Podobnie jak w powyższym przypadku, limit wagowy będzie zależał od wybranej taryfy. Jedynym przypadkiem, w którym bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę, jest taryfa SunLight. We wszystkich innych taryfach będziesz mieć co najmniej 20 kg niezależnie od liczby walizek.

Limity wagowe najlepiej podsumowuje poniższa tabela:

Miejsca docelowe SunLight SunEco SunClassic SunPremium
Linie międzynarodowe - Antalya, Alanya, Bodrum, Dalaman - 20 kg 25 kg 30 kg
Inne linie międzynarodowe - 30 kg 35 kg 40 kg
Linie krajowe - 15 kg 20 kg 25 kg

W przypadku lotów z przesiadką zawsze obowiązuje limit dla lotów międzynarodowych.

Dozwolone wymiary są klasyczne w postaci sumy wszystkich boków (wysokość x głębokość x długość) z maksymalnym wymiarem 158 cm. Jeśli bagaż jest większy, pobierana jest opłata w wysokości 45 EUR. Za każdy kilogram ponad limit wagowy pobierana jest opłata w wysokości 10 EUR.

Wózki dla dzieci

Pasażerowie podróżujący z małymi dziećmi mają prawo do bezpłatnego przewozu wózka dziecięcego, fotelika samochodowego i łóżeczka turystycznego. Wszystkie przedmioty należy odprawić przy stanowisku odlotów. Wózek można następnie oddać podczas odprawy lub tuż przed wejściem na pokład.

Ponadto dzieciom w wieku poniżej 2 lat automatycznie przysługuje 20 kg bagażu rejestrowanego niezależnie od taryfy, którą podróżujesz.

Przewóz zwierząt

SunExpress zezwala na przewóz zwierząt w kabinie i pod pokładem. Konieczne jest złożenie wniosku o rezerwację transportu co najmniej 3 dni przed odlotem, ale najlepiej natychmiast przy zakupie biletu lub po jego zakupie.

Cena za przewóz zwierzęcia jest następująca:

  • waga do 8 kg - przewożone w kabinie za 60 eur
  • waga powyżej 8 kg - przewożone w luku bagażowym od 85 eur

Waga jest obliczana z uwzględnieniem klatki dla psa, kota lub innego zwierzęcia. Jednocześnie skrzynia do przewozu w kabinie musi spełniać wymiary bagażu podręcznego.

Szczegółowe informacje na temat przewozu zwierząt na pokładzie można znaleźć na stronie sunexpress.com/transporting-animals.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.