Pegasus Airlines opóźnione i odwołane loty

Pegasus Airlines - Boeing 737

Twój lot liniami Pegasus Airlines został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku możesz mieć prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę , w zależności od konkretnej trasy.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Pegasus Airlines nie ma siedziby na terenie Unii Europejskiej. Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 ma zatem zastosowanie wyłącznie do lotów Pegasus Airlines z wejściem na pokład w kraju UE.

Na przykład lot z Wiednia do Stambułu jest objęty rozporządzeniem i będzie kwalifikował się do odszkodowania w przypadku opóźnienia/odwołania. Jednak lot w przeciwnym kierunku już nie.

Opóźniony lot liniami Pegaus Airlines

W przypadku opóźnienia wynoszącego 2 godziny lub więcej na lotnisku wylotu, Pegasus Airlines musi zapewnić pasażerowi bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażer ma również prawo do rekompensaty finansowej w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od odległości między dwoma lotniskami i tylko wtedy, gdy lot rozpoczął się w UE.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy opóźnienie zostało spowodowane przez Pegasus Airlines. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

Odwołany lot liniami Pegasus Airlines

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez Pegasus Airlines na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 euro.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Podobnie w tym przypadku obowiązuje zasada, że lot musi odbywać się z UE.

Więcej informacji można znaleźć w sekcji Odszkodowanie za odwołany lot.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Pegasus Airlines posiada dedykowaną stronę kontaktową dotyczącą odszkodowań pod adresem www.flypgs.com/en/write-to-us/delays.

Jednak linie lotnicze często próbują uniknąć odszkodowania, ignorując i kłamiąc podczas składania wniosku, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.