FlyDubai bagaż

Kupując bilety od flydubai, warto zwrócić uwagę na kupowany pakiet taryfowy. W podstawowej taryfie LITE linia lotnicza zazwyczaj oferuje tylko bagaż podręczny, ale za bardzo niewielką dodatkową opłatą można uzyskać taryfę VALUE z bagażem rejestrowanym, napojami i opcją zmiany biletu. Różnica w cenie wynosi zazwyczaj około 7 euro w jedną stronę.

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny / kabinowy jest zawsze bezpłatny na flydubai. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają 1 sztukę, a pasażerowie klasy biznes 2 sztuki dużego bagażu podręcznego. Dodatkowo można zabrać ze sobą mniejszą torbę osobistą. Wymiary i waga są następujące:

  • bagaż podręczny: 55x38x20 cm i 7 kg
  • mała torba: 33x25x20 cm

Obie torby można zabrać na pokład i są one bezpłatne z każdym biletem. Więcej informacji można znaleźć na stronie flydubai.com/hand-baggage.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany można dokupić do każdego biletu, ale zaleca się wybranie taryfy VALUE, która obejmuje bagaż rejestrowany przy zakupie biletu.

Maksymalna waga bagażu zależy od trasy lotu.

Przykładowo, na trasie z Pragi do Dubaju standardowa waga bagażu wynosi 20 kg, a w przypadku lotów z Dubaju na Sri Lankę jest to nawet 30 kg w taryfie LITE i 40 kg w taryfie VALUE dla pasażerów klasy ekonomicznej.

Maksymalny rozmiar bagażu rejestrowanego to 75x55x35 cm.

W przypadku przesiadki bagaż jest automatycznie nadawany i odbierany w miejscu docelowym.

Wózki dziecięce

W przypadku podróży z małymi dziećmi wózki są zawsze przewożone bezpłatnie. Wózek można oznaczyć przy stanowisku odprawy i oddać go bezpośrednio lub przechować do momentu wejścia na pokład, gdzie można go zostawić na zewnątrz samolotu. Następnie należy odebrać wózek w wyznaczonym miejscu odbioru bagażu - w punkcie odbioru bagażu ponadwymiarowego.

W przypadku dzieci w wieku do 2 lat można nadać bagaż o wadze do 10 kg, jeśli bilety obejmują również bezpłatny bagaż rejestrowany (taryfa VALUE i wyższe).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.