Azores Airlines opóźnione i odwołane loty

Samolot Azores Airlines na lotnisku Ponta Delgada

Twój lot liniami Azores Airlines został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE 261 ma zastosowanie do wszystkich lotów obsługiwanych przez Azores Airlines, ponieważ linia lotnicza jest zarejestrowana w Portugalii, państwie członkowskim UE.

Opóźniony lot z Azores Airlines

W przypadku opóźnienia wynoszącego co najmniej 2 godziny przy bramce odlotu linie Azores Airlines muszą zapewnić pasażerowi bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażerowi przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości od 250 eur do 600 eur w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy opóźnienie zostało spowodowane przez Azores Airlines. Więcej informacji można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
Do 1 500 km 3h+ 250 EUR - złóż wniosek online
Od 1 500 do 3 500 km 3h+ 400 EUR - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 4h+ 600 EUR - złóż wniosek online

Odwołany lot liniami Azores Airlines

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez Azores Airlines na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 euro.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej, korzystając z danych kontaktowych podanych na stronie internetowej: azoresairlines.pt/contact-us/claim.

Jednak linie lotnicze często próbują uniknąć odszkodowania i przeciągają całe roszczenie, ignorując i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.