KM Malta Airlines opóźnione i odwołane loty

Air Malta

Twój lot z KM Malta Airlines został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez KM Malta Airlines.

Opóźniony lot z KM Malta Airlines

W przypadku opóźnienia wynoszącego 2 godziny lub więcej przy bramce odlotu, KM Malta Airlines musi zapewnić bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażerowi przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości od 250 eur do 600 eur w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy winę za opóźnienie ponosi KM Malta Airlines. Więcej informacji można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR - złóż wniosek online
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR - złóż wniosek online
powyżej 3 500 km 4h+ 600 EUR - złóż wniosek online

Odwołany lot z KM Malta Airlines

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez KM Malta Airlines na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 EUR.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

KM Malta Airlines nie posiada dedykowanej strony kontaktowej do ubiegania się o zwrot kosztów i odszkodowanie, a w przypadku roszczenia należy skorzystać z normalnych kontaktów wymienionych na stronie internetowej linii lotniczej: kmmaltairlines.com/en/customer-support

Jednak linie lotnicze często próbują uniknąć odszkodowania i przeciągają całe roszczenie, ignorując i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.