Aer Lingus bagaż

Samolot Aer Lingus

Limity bagażu i zasady przewozu Aer Lingus są nieco skomplikowane i złożone, z kilkoma wyjątkami. Zasadniczo zawsze masz prawo do przewozu co najmniej dwóch sztuk bagażu podręcznego. Poniżej podsumowaliśmy zasady przewozu, abyś zawsze wiedział, jaki bagaż jest wliczony w cenę biletu.

Bagaż podręczny

Każdy pasażer może zabrać ze sobą w podróż 2 sztuki bagażu podręcznego. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można zabrać bagaż podręczny na pokład, ale zamiast tego można go bezpłatnie nadać.

Wymiary bagażu i limit wagi są wyraźnie przedstawione w poniższej tabeli. Prosimy jednak o zapoznanie się z poniższymi wyjaśnieniami.

Mały bagaż podręczny Duży bagaż podręczny
Loty regionalne 33x25x20cm na pokładzie 48x33x20cm i 7kg na pokładzie
Loty europejskie 33x25x20cm na pokładzie 55x40x24cm i 10kg do odprawy
Loty transkontynentalne 33x25x20cm na pokładzie 55x40x24cm i 10kg na pokładzie

Podróżując w taryfie wyższej niż podstawowa taryfa Saver, można wnieść na pokład większy bagaż podręczny lub zapłacić dodatkową opłatę za bagaż podręczny i usługę pierwszeństwa wejścia na pokład w wysokości 10 EUR za lot.

Trasy regionalne

Na trasach regionalnych w Irlandii i Wielkiej Brytanii obsługiwanych przez Emerald Airlines, pasażer ma prawo do zabrania na pokład małego bagażu podręcznego i większego bagażu podręcznego o wadze 7 kg i określonych wymiarach. Obie sztuki bagażu zabiera się ze sobą na pokład i mają one następujące wymiary:

  • 33 x 25x 20 cm do zabrania na pokład.
  • 48 x33 x 20 cm i 7 kg do zabrania na pokład

Mniejsze wymiary bagażu podręcznego są dozwolone na lotach regionalnych ze względu na mniejsze samoloty ATR.

.

Trasy europejskie

Na trasach europejskich obsługiwanych przez Aer Lingus pasażer może zabrać ze sobą mały bagaż podręczny i duży bagaż podręczny o wadze 10 kg. Większy bagaż należy jednak odprawić bezpłatnie w punkcie odprawy na lotnisku. Wymiary bagażu są następujące:

  • 33 x 25x 20 cm do zabrania na pokład
  • 55x 40 x 24 cm i 10 kg do bezpłatnej odprawy na lotnisku.

Loty transatlantyckie

W przypadku lotów długodystansowych do lub z Ameryki pasażerowi przysługują 2 sztuki bagażu podręcznego do zabrania na pokład. Jeśli lot obejmuje przesiadkę, pasażer może zabrać ze sobą większy bagaż podręczny na loty z przesiadką w Europie.

  • 33 x25 x 20 cm z bagażem podręcznym na pokładzie
  • 55 x40 x 24 cm i 10 kg z pasażerem na pokładzie

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany jest wliczony w cenę biletu we wszystkich taryfach, z wyjątkiem podstawowej taryfy Saver, która nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Pozostałe taryfy obejmują 1 sztukę bagażu o maksymalnej wadze 23 kg.

W przypadku taryfy Saver bagaż można dokupić za ok. 50 EUR za lot. W przypadku biletu powrotnego należy wykupić bagaż zarówno na podróż tam, jak i z powrotem.

Pasażerowie lotów długodystansowych w klasie biznes mogą przewieźć łącznie 3 sztuki bagażu o wadze 23 kg każda.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.